A BASF-nél 10.650 szakember dolgozik mintegy 3.000 kutatási projekten annak érdekében, hogy választ találjanak a jövő kihívásaira és ezáltal tartósan nyereséges növekedést biztosítsanak a vállalat számára.
A BASF innovációs ereje megmutatkozik azon új termékek értékesítési árbevételében, melyeket az elmúlt öt éven belül vezettek be a piacra: ez az árbevétel az elmúlt évben elérte a 8 milliárd euró értéket. A vállalat csupán 2013-ban több mint 300 új terméket vezetett be a piacra. A szabványportfólió is visszatükrözi a vállalat kutatási tevékenységeinek sikerét. Az elmúlt évi 1.300 bejelentett szabadalommal és a világszerte 151.000 szabadalmi joggal a BASF már az egymást követő ötödik alkalommal áll a globális Patent Asset Index csúcsán.
Nanotechnológiai megoldások a jövő innovációihoz
A nanotechnológia olyan anyagok fejlesztésével, előállításával és alkalmazásával foglalkozik, melyek 100 nanométernél kisebb struktúrákkal, részecskékkel, szálakkal vagy lemezkékkel rendelkeznek. A nanotechnológia nélkül sok innováció nem lenne lehetséges az olyan területeken, mint az autóipar, az energiaipar, az elektronikai ipar vagy az építőipar, de akár a gyógyászat is. A BASF arra használja a technológiát, hogy új megoldásokat fejlesszen ki, és továbbfejlessze már meglevő termékeit.
Nagy teljesítményű hőszigetelő anyagok
A SlentiteTM az első olyan, poliuretán bázisú hőszigetelő lap, amely azonos hőszigetelési teljesítmény mellett csak fele annyi helyet igényel, mint a hagyományos anyagok.
Mikrokapszulák
A mikrokapszulázás az aktív hatóanyagokat például viaszból, polimerből vagy olajból készült védőburokba ágyazzák be. Ezáltal célzott felhasználást és még nagyobb hatékonyságot lehet elérni. Fontos az aktív anyagok kontrollált felszabadulásának biztosítása. A BASF kutatóinak sikerült a mindenkori alkalmazástól függően a burkot úgy kialakítani, hogy azok csak néhány nanométer vastagságúak és nanoszerkezetűek legyenek. Ezáltal szabályozhatóvá válik, hogy mikor és milyen sebességgel szabaduljanak fel az anyagok a kívánt célterületen.
Grafén
A grafén egy olyan anyag, amely mind az OLED-ek (szerves világító diódák) és a kijelzők, mind pedig az akkumulátorok és a katalizátorok területén technológiai előrelépést jelenthet.
A nanotechnológia által nyújtott lehetőségek biztonságos alkalmazása
Az új technológiák felfedezése mind az esélyek, mind pedig a veszélyek tárgyilagos értékelését magába kell, hogy foglalja. A nanoméretű anyagok fejlesztése mellett azok kockázatértékelése is egy további kutatási súlypontot jelent. A BASF már tíz éve folytat biztonsági kutatásokat a nanoméretű anyagokkal kapcsolatban. Ez alatt az idő alatt a vállalat több mint 150 saját toxikológiai és ökotoxikológiai tanulmányt készített, és 30 különböző projektben vett részt külső partnerekkel.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.