brusszel


Jön a magyar 3D nyomtató-szoftver

Figyelő Online - Halaska Gábor
2014.06.08  08:00   frissítve: 2014.06.07 22:29
mail
nyomtatás
Új vizekre evez a Leonar3Do: június elején jelenti be a Rátai Dániel találmányára épülő Leonar3Do Zrt. legújabb fejlesztését és belépését a globális három¬dimenziós nyomtatási piac online szegmensébe. A zsúfolt játéktér tartogat még nagy lehetőségeket - derül ki a Figyelőnek nyilatkozó vezérigazgató, Simó György szavaiból.
A menedzser év elején került a szoftvercég élére, ahol fő feladatául azt kapta, hogy megtalálják azt a fókuszt, amely nyereségessé teheti a PortfoLion befektetését. A Leonar3Do, bár nemzetközileg számtalanszor díjazott, hatalmas szakmai siker, az üzleti eredményesség még várat magára: a vállalkozás a 2011-es befektetéskor megfogalmazott üzleti tervében szereplő pénzügyi elvárásokat egyelőre nem tudta hozni. Simó elmondta, ez természetes a startupok világában, különösen egy ennyire úttörő technológiai terméknél, mint a Leonar3Do megoldásai. Ugyanakkor a stratégiai irányváltáshoz igen nagy reményeket fűz az új vezető.

Ennek lényege, hogy a profiknak szóló 3D-s tervezőhardver (Rátai találmányán alapuló „repülő egér", a Bird) és a kapcsolódó szoftvercsomag fejlesztése mellett egy jóval szélesebb közönséget megszólító történeten dolgoznak gőzerővel. „A Bird jócskán megelőzte korát, de hiszek abban, hogy az új irányban megtaláltuk azt a területet, amely meghozza a még szélesebb körű ismertséget és a pénzügyi eredményességet is a cégnek" - fejti ki Simó György.

Az új szolgáltatás, a Leopoly.com oldal lényege, hogy egy a térbeli nyomtatás világtrendjéhez kapcsolódó webes tervezőeszközt kínál. Méghozzá ingyenesen, és mindenféle szaktudás nélkül tíz perc alatt megtanulható módon. A Leonar3Do által fejlesztett 3D-s tervezőprogram így most nyer igazán értelmet. A háromdimenziós¬ nyomtatási ágazat - melybe Simó még a Leonar3Dóhoz igazolása előtt belépett nyomtatással foglalkozó vállalkozása, a FreeDee Printing révén - hasonló boom előtt áll, mint néhány évtizede a fénymásolók. Ma már egy jobb középkategóriás tévé áráért, akár már 100-300 ezer forinttól elérhetők az alapkészülékek.

További részletek a Figyelő hetilap 2014/23-ik számának Infotech rovatában.

 

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200