Ez egy értelmezés, amely szerint a fideszes politikusok kezdték úgy érezni, hogy megfojthatja őket a gazdasági lobbi, vissza kellett venni a teret. Vagyis ugyanaz történt, mint amikor a fejlesztési forrásoknál Nyerges Attila főtanácsadó lemondani kényszerült (Nyerges Zsolt üzletember testvéréről van szó) és Lázár János érkezett. Ezen értelmezés szerint a megfontolás ugyanaz volt, esetenként oda lehet engedni a Simicska-lobbit az ügyekhez, de ne közvetlenül legyenek ott a bödönnél, a gazdasági növekedés és a helyi vállalkozók helyzetbe hozását kell hirdetni, különben az alapszervezetek már lázadoznak. De kis ez a Seszták Tamás?
CSALÁD
Barátai, pályatársai, a Figyelővel háttérbeszélgetést folytató politikusok segítségével mi is igyekeztünk informálódni. Az ötgyermekes görög katolikus papi családból származó Seszták Miklós szélesebb értelemben vett családja nagyon ismert a környéken és igen jómódú. Unokatestvére Seszták Tamás például a top 100-as milliárdos listáknak is állandó szereplője. Nem maga szerezte a vagyonát, hanem nemrégiben elhunyt édesapjától, Seszták Imrétől örökölte. Ő a hazai gázipar egyik legnagyobb tudású szakembere volt, akinek cége, az egykori Turbo-csoport ma már az Olajterv-csoport része. A vásárosnaményi származású Seszták Imre olyannyira elismert volt, hogy főművét, a beregdaróci kompresszorállomást halála után egy évvel elnevezték róla, erről a Mol-csoporthoz tartozó FGSZ döntött. érdekesség, hogy a családnak ez az ága pont a baloldalon bírt jó kapcsolatokkal.
Maga Seszták Miklós barátai szerint igazi dörzsölt jogász, egyetemi társai szerint már két évtizede is nagy „seftes" volt, miközben forrásaink bevallottan nagyon kedvelték a jó eszű, intelligens, bár az egyetemen nem kimagasló srácot: „Miki egyszerűen nem izgulta túl magát a jogi egyetemen'" - mondták róla. Inkább üzletelt, és mindig voltak ötletei, amelyeket remekül ismert fel és ragadott meg. Ezek sokszor a szűkebben vett szabolcsi térségéhez kapcsolódtak (Kisvárda című írásunkat lásd keretben!). Ukrajnából faházakat hozott be, majd a Kárpátaljából tömegesen Magyarországra áttelepülő vállalkozó szelleműmagyaroknak egyszerű társasági szerződésmintát gyártott. Egy oldal volt az egész, ezen még a társaság tevékenységei is szerepeltek. Seszták egy ilyen jogi munkáért 50 ezer forintot kért csak, viszont volt olyan nap, hogy ötven ilyet eladott. Később már elsősorban ügyvédi praxisából gazdagodott meg.
A portré folytatását a Figyelő hetilap 2014/23. számában olvashatják!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.