Működjön együtt Közép- és Kelet-Európa és Kína
Figyelő Online
2014.06.08 11:21
A közép- és kelet-európai országok és Kína szorosabb gazdasági együttműködését szorgalmazta Szijjártó Péter, a magyar-kínai kapcsolatok összehangolásáért felelős kormánybiztos Ningpóban - közölte Fülöp Judit, a kormánybiztos sajtófőnöke vasárnap az MTI-vel
A kormánybiztos a Kína és Kelet-Közép-Európa közötti gazdasági és kereskedelmi együttműködésről tartott csúcstalálkozó plenáris ülésén elhangzott angol nyelvű felszólalásában elmondta, hogy Európának komoly gazdasági kihívásokkal kell szembenéznie, a bezárkózás nem jó megoldás, ezért sürgette a két európai térség és Kína szorosabb gazdasági együttműködését.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a kereskedelmi forgalom jelentős részét nagy multinacionális vállalatok bonyolítják, ezért olyan intézkedéssorozat kidolgozását kezdeményezte, amelynek következtében a kis- és közepes vállalatok növelhetik exportjukat Kínába.
Szijjártó Péter javaslatot tett arra is, hogy a régió országai csatlakozzanak a kínai és a magyar Eximbank által létrehozott 500 millió dolláros közép-európai befektetési alaphoz.
A csúcstalálkozón Szijjártó Péter megállapodott Stevan Nikcevic szerb kereskedelmi államtitkárral a két szerb-magyar határátkelő - Röszke-Horgos és Bácsszentgyörgy-Rastina - megépítésének felgyorsításáról. Megbeszélést folytatott Arben Ahmetaj albán gazdasági és kereskedelmi miniszterrel is, a tárcavezetőt biztosította arról, hogy a magyar kormány támogatja Albániát az európai integráció folyamatában.
Mile Janakieszki macedón közlekedési és távközlési miniszterrel arról egyeztetett a kormánybiztos, hogyan lehetne magyar cégeket bevonni a macedón villamosenergia-hálózat modernizálásába.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.