Hiába hajtja látványosan a paksi beruházás ügyét a kormány és az MVM is, az építkezés valószínűleg csak 2018-ban kezdődhet meg. Ha minden szerencsésen alakul az első blokk a terveknek megfelelően 2025-ben termelésbe állhat, arra ugyanakkor csekély az esély, hogy a törlesztés megkezdésekor már mindkét egység üzemelni fog.
Könnyen elképzelhető, hogy egyetlen kapavágásra sem kerül sor Pakson ebben a kormányzati ciklusban. Az építés megkezdéséhez szükséges engedélyek beszerzése ugyanis még a hivatalból optimista MVM szerint is 3-4 évet vesz igénybe, a kevésbé derülátó szakértők pedig úgy vélik: ennél is tovább tarthat.
Bár ahány ország annyi szokás, így a korábbi nemzetközi tapasztalatokból messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni, az ugyanakkor sokat elárul, hogy az oroszokkal való megállapodás, és az építkezés megkezdése között még Fehéroroszországban is több mint 3 év telt el. Pedig ott sem a szerződések jóváhagyásával sem az engedélyeztetéssel nem bajlódtak sokat. Előbbit feltehetőleg itthon is hasonlóan kezeli majd a kormányzat, mint az atomügyletben más szempontból is példaként szolgáló beloruszok, az engedélyeztetés azonban Magyarországon szinte biztosan nem lesz olyan gördülékeny, mint a fehéroroszoknál.
További részletek a Figyelő hetilap 2014/24. számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.