Egyre nagyobb a vállalati bizalom
Figyelő Online
2014.06.17 13:45
Régiós és magyarországi szinten is megduplázódott a bevétel-növekedéssel számoló cégek aránya az idén - derül ki az EY legfrissebb tőkebizalmi barométeréből, amelynek eredményét kedden juttatta el az MTI-nek.
Az elemzés szerint a közép- és délkelet-európai térség vállalatvezetői egyre bizakodóbbak a hitelhez jutás feltételeit illetően is, amely a teljes régió gazdasági élénkülését jelezheti.
A könyvvizsgáló, adó-, tranzakciós és üzleti tanácsadó cég a nemzetközi felmérés során a világ 72 országának - köztük Magyarország - 1600 vállalati döntéshozóját kérdezte, akik húsz iparágat képviseltek.
A kutatás szerint az idén a régióban a megkérdezett vállalatok 52 százaléka számít bevétel-növekedésére, amely kétszerese az előző évi várakozásoknak. Ezzel párhuzamosan jelentősen emelkedett a fejlődésre koncentráló cégek aránya is, Magyarországon közel duplájára.
Az idén a magyarországi válaszadók 42 százaléka fő céljának a növekedést jelölte meg, amely megegyezik a nemzetközi átlaggal.A közép- és délkelet-európai vállalatok 56 százaléka bízik a hitelek bővülésében. A térség cégei fejlesztéseiket nagyobb részben hitelből valósítanák meg, és ennek érdekében kétharmaduk növelné, vagy szinten tartaná meglévő hitelállományát a következő egy évben.
A felmérés szerint ennek ellenére továbbra is megfontoltak a régió vállalatvezetői: közel felük alacsonyabb kockázatú stratégiát követ, amely az alapvető termékekre erősebben fókuszál, illetve új értékesítési csatornák kialakításával kalkulál.
A magyarországi válaszadók biztatóbbnak látják a jövőt, 50 százalékuk a termékek és szolgáltatások átalakításában, másik felük a technológiai lehetőségek kiaknázásában látja a növekedési lehetőségeket - olvasható az EY elemzésében.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.