Ennél pontosabb idősávot a vállalat a Figyelő megkeresésére sem közölt, de érthető is, miért lebegteti a döntést. Valószínűleg most tárgyal a kormányzattal arról, milyen anyagi támogatást és egyéb kedvezményeket kap a befektetésért cserébe. Az alkupozícióit pedig nyilvánvalóan rontaná, ha már nyilvánosan elkötelezné magát az ország mellett.
Dombóvári esélyek
Részleteket a külföldi befektetéseket kezelő HITA sem közölt lapunkkal, szakmai és helyi forrásaink alapján azonban nagyjából összeállítható a kép. Azt egyikük sem kérdőjelezte meg, hogy az Apollo valóban Magyarországot választja, a helyszínek tekintetében azonban megoszlanak a vélemények.
Egyik forrásunk valószínűtlennek nevezte, hogy a vállalat ismét Gyöngyöst választaná, a szakmai szájhagyomány szerint Dombóvár lehet a befutó. Szabó Loránd, a város polgármestere lapunknak azt mondta, hivatalosan jelezte az Apollónak, hogy szívesen látnák a település ipari parkjában.
Visszatatérésre várva
Gyöngyös környékén persze nem gondolják azt, hogy esélytelenek. A helyi ipari parkban 2008-ban telepedett volna le, vagyis a helyszíni vizsgálatokat nem kellene a nulláról kezdeni. Más kérdés, hogy a fogadtatásról nyilván nincsenek jó emlékei a cégnek. Annak idején ugyanis helyi népszavazást kezdeményeztek a beruházása ellen.
A témáról részletesen olvashat a Figyelő hetilap június 19-i, idei 25. lapszámában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.