A magyar-kanadai gazdasági kapcsolatok lehetőségei
Figyelő Online
2014.06.18 14:19
A magyar-kanadai gazdasági és kulturális kapcsolatok fejlődésében további lehetőségek rejlenek - hangsúlyozta Kiss Zoltán, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) nemzetközi ügyekért felelős általános alelnöke, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) nemzetközi szekciójának elnöke Budapesten a Közelebb a kanadai magyarokhoz - esélyek és lehetőségek címmel tartott konferencián.
Kiss Zoltán elmondta, hogy a BKIK és a VOSZ fontosnak tartja a tengerentúli üzleti kapcsolatok kialakítását, ezért mindkét szervezetben sorra alakulnak az erre szakosodott szekciók.
A konferencián Bradwin Niblock, Kanada budapesti nagykövetségének kereskedelmi főtanácsosa arra hívta fel a figyelmet, hogy Kanada és az Európai Unió átfogó kereskedelmi megállapodást köt majd, és ez szélesebb lehetőséget teremt a gazdasági kapcsolatok erősítéséhez.
Nicholas Sárvári, a Kanadai-Magyar Kereskedelmi Kamara elnöke ismertette a húsz éves szervezet másfél éve indított kereskedelmi programját, amelyben magyar vállalkozásokat készítenek fel kanadai partnerkeresésre, kapcsolatépítésre.
A konferencián Király Ödön, Magyarország kanadai kereskedelmi tanácsosa kiemelte, hogy mindkét ország statisztikai adatai a gazdasági kapcsolatok bővülésének trendjét mutatják, a Kanadába irányuló magyar export az elmúlt két évben jelentősen nőtt, ami szerinte még megduplázható.
Kanadai adatok alapján Magyarország a kanadai tőkebefektetők 12. legfontosabb célpontja, ahol tavalyig 10,9 milliárd kanadai dollárt fektettek be.
Pető Ernő, az Eximbank elnöke az exportra termelő vállalkozások hitelezési lehetőségeit ismertetve kitért arra, hogy dolgoznak a mikrovállalkozásoknak szóló Exim mikrohitel kártya feltételein, amelyet a partner kereskedelmi bankok révén októberben terveznek bevezetni, ezen kívül még az ősszel nyolc városban nyitnak irodát.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.