brusszel


Bízik az IMF a kínai gazdaságban

Figyelő Online
2014.06.23  10:57   
mail
nyomtatás
A kínai gazdaság erős, de középtávon az egészséges, fenntartható fejlődésre kell helyezniük a hangsúlyt a döntéshozóknak - mondta a Nemzetközi Valutaalap (IMF) titkára a Hszinhua hírügynökségnek.
Lin Csien-haj úgy fogalmazott: bízik a kínai gazdaságban, és abban, hogy az stabil és erős növekedést mutat a jövőben is. Az idei, 7,5 százalékos GDP-növekedési célt várhatóan teljesül. A javuló nemzetközi gazdasági helyzetnek és a kínai ösztönző intézkedéseknek köszönhetően pedig a második félévben az első hat hónapban a várakozásoktól elmaradóan teljesítő exportszektor fellendülésére lehet számítani - erősítette meg a közgazdász a korábban kínai és nemzetközi elemzők által is hangoztatott véleményt.

Az ambiciózus célok helyett ugyanakkor a kelet-ázsiai országnak a fenntarthatóságra, a növekedés minőségének biztosítására kell koncentrálnia. Szükség van a szolgáltatói szektor mélyítésére, a pénzügyi rendszer javítására, a környezetvédelem fokozottabb szem előtt tartására - sorolta Lin. A világgazdaság a közgazdász szerint általánosságban erősödést mutat, ám az egyes országok eltérő utakat járnak, a magas munkanélküliség és a növekvő adósság továbbra is kockázatokat jelentenek. Az IMF június eleji legfrissebb előrejelzésében is ezt hangoztatta, és a központi ösztönzéssel kapcsolatban úgy fogalmazott: nagyszabású csomagra nincs szükség, a kisebb, célzottabb intézkedések és enyhítések megfelelően szolgálják a gazdaságot. A Valutaalap titkára a fejlődő országok nemzetközi szerepének erősödését illetően azt mondta: az csak idő kérdése, arról az IMF kormányzói már 2010-ben megállapodtak, annak kivitelezése ugyanakkor máig az Egyesült Államok ellenállásába ütközött.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.