ORBÁN IS TÁMOGATJA
A TF-et a 2000-es évek eleji nagy felsőoktatási integrációs hullám során kapcsolták a Semmelweis Egyetemhez. Sokáig nem nagyon lehetett hallani róla, amikor pedig reflektorfénybe került, annak sem az anyaintézmény, sem pedig maga a kar nem örült. A hvg.hu oknyomozó riportja nyomán 2012-ben robbant ki Schmitt Pál köztársasági elnök doktori disszertációja miatt a plágiumbotrány, a volt államfő ugyanis tudományos dolgozatát 1992-ben a TF-en védte meg. A kar megtépázott tekintélyének helyreállítása érdekében már 2013 elején felmerült, hogy önállósodnia kellene az intézménynek - erősítették meg a Figyelőnek felsőoktatási forrásaink. A kiválást azonban nem elsősorban a botrányokra hivatkozva sürgették, hanem a fokozatos anyagi ellehetetlenülés miatt. A szűkülő finanszírozási keretek következtében a TF évek óta csak vegetált. Mocsai Lajos neve már 2013-ban felmerült vezetőként, a kiválás terve azonban a felsőoktatási törvényt övező 2013 végi viták miatt átmenetileg lekerült a napirendről. „Szeretjük, tiszteljük a Semmelweis Egyetemet, de elhibázott döntés volt a Testnevelési Főiskolát abba integrálni, ezzel ugyanis elveszett a TF korábbi nemzetközi rangja, ami vonzotta a főiskolára a külföldi hallgatókat" - mondta a Figyelőnek Mocsai Lajos.
További részletek az e heti Figyelőben.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.