brusszel


Az európai élmezőnyben a magyar vállalkozások a Horizon 2020 kkv-pályázaton

Figyelő Online
2014.06.25  13:04   
mail
nyomtatás
A 35 uniós és a keretprogramhoz társult országból a hatodik legtöbb, 166 projektjavaslatot nyújtották be Brüsszelbe - mondta a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) elnöke az MTI-nek.
A magyar innovatív kis- és középvállalkozások (kkv) európai élvonalban vannak a 2014-2020-as időszakra szóló Horizon 2020 program kkv-pályázatán: a 35 uniós és a keretprogramhoz társult országból a hatodik legtöbb, 166 projektjavaslatot nyújtották be Brüsszelbe - nyilatkozta Spaller Endre, a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) elnöke az MTI-nek. Magyarország - a kelet-közép európai és társult országokhoz viszonyítva - pedig első a beadott pályázatok számát illetően. Elmondta: az Európai Bizottság a napokban tette közzé a Horizon 2020 kkv-pályázat első fordulójában benyújtott pályázatok statisztikai adatait.

Megjegyezte, hogy a közösségi kutatás-fejlesztési, innovációs programban első ízben írtak ki a kis- és középvállalkozások fejlesztését célzó tendert. Spaller Endre hangsúlyozta: a kiírásra összesen 2666 pályázatot nyújtottak be, a Magyarországról pályázó kis és középvállalkozások a kelet-közép-európai régió országaival összevetve kétszer annyi pályaművet adtak be, európai szinten pedig csak a legnagyobb államok, Németország, Franciaország, Olaszország, Spanyolország és Nagy-Britannia előzte meg a hazai kkv-kat.

Emlékeztetett arra, hogy a pályázatra február és május között lehetett jelentkezni, és bár a bírálat nyár végére várható, de szerinte a most pályázók akár 150 millió forint támogatást is elhozhatnak a központi uniós alapból, a maximum 15 millió forint támogatással pedig a nyertesek megkezdhetik kidolgozni projektjüket, amellyel a második fázisban újra pályázhatnak további 150 millió és 750 millió forint közötti támogatásra. A NIH elnöke elmondta, hogy a benyújtott pályázatok nagy részét Közép-Magyarországról nyújtották be, többségük egyedül, nem konzorciumban indult. Az eredményt biztatónak nevezte az ezer innovatív vállalkozás létrejöttét kitűző cél eléréséhez. Spaller Endre szerint a benyújtott 166 pályázat mindegyike nem fog nyerni támogatást, viszont előnyt jelent a Magyarországon megjelenő innovációs pályázatoknál az európai erős megmérettetésben való szereplés.

Az elnök szerint a Nemzeti Innovációs Hivatal fontos szerepet játszott abban, hogy 166 magyar kkv be tudta nyújtani pályázatát a Horizon 2020 kkv-programban, a hivatal utóbbi hónapokban tartott felkészítő rendezvényein több mint 2000-en vettek részt, és a személyes tanácsadás keretében folyamatos és jelentős az érdeklődés az uniós támogatási lehetőség iránt. Nekik a Nemzeti Innovációs Hivatal 20 nemzeti kapcsolattartója segít, és igény esetén a pályázat beadásában is hasznos tanácsot nyújtanak. Spaller Endre felhívta a figyelmet arra, hogy a Horizon 2020 programban 7 év során rendelkezésre álló 79 milliárd euróból a kis- és középvállalkozásoknak 8,6 milliárd euró áll rendelkezésre, ebből 2,8 milliárd euró a kkv-eszköz támogatás. A pályázat továbbra is nyitott, legközelebb szeptemberben zárják az első fázis következő fordulóját, ezáltal további magyar kkv-k jelentkezhetnek uniós forrásra.
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200