Az igazán ígéretes startupok egyik közös jellemzője, hogy globális problémákat orvosolnak. Ez az állítás okostelefon- és tabletforradalomnak köszönhetően különösen igaz a budapesti székhelyű Genio Studiora, amelynek Sortpad nevű alkalmazása a mobileszközök fotógalériájának gyors és hatékony rendezésére nyújt megoldást. Az app kulcsa a „flick-and-drag" nevű technológia: ennek segítségével a felhasználó a lehető legegyszerűbb módon, ujjának csúsztatásával tudja az általa meghatározott albumokba szortírozni képeit, amelyket meg is tud osztani a Facebookon és a Dropboxon.
A cég számos tesztet végzett, ezek alapján 3 perc alatt nagyságrendileg 200 képet tud elrendezni egy ember.
Jelentős részben ezen eredményeknek köszönhetően látta elérkezettnek az időt a befektetésre a PortfoLion Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. és a Day One Capital; a cégek által kezelt OTP - Day One Magvető Tőkealapból összesen 72 millió forintot fektetett a startupba annak érdekében, hogy az minél előbb megjelenjen a nemzetközi piacokon.
A befektetés időszerűségét mi sem mutatja jobban, mint hogy a Sortpad a napokban indította el az iOS rendszerre fejlesztett alkalmazását, a további platformokra optimalizált app várhatóan az elkövetkezendő hónapokban kerül fel a megfelelő online boltokba.
„Hogy mi a Sortpad? Az embereknek végre egy valódi lehetőség emlékeik újraélésére és könnyed rendbetételére, nekünk egy kihívás, hogy megtanuljunk nemzetközi szereplővé válni a világ egyik legélesebb versenyében, a mobil alkalmazások piacán. Ennek az útnak jelentős állomása a Day One és a PortfoLion csatlakozása csapatunkhoz." - mondta el László Tamás, az appot fejlesztő Genio Studio ügyvezetője (képünkön középen ő mutatja be az appot egy kiállításon).
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.