Két évtized alatt kód az elmúlt évtized alatt a logisztika után a mindennapjainkat is meghódította a japán fejlesztés, egyebek között fizetési megoldásokban is egyre több cég használja.
A QR kód kifejlesztője az Európai Szabadalmi Hivatal feltalálói közönségdíját nyerte el, és lapunknak elárulta: nemcsak fényképekbe, de rövidesen videókba is be lehet ágyazni a kódokat. Kevéssé ismert, hogy egy autóipari beszállító cégnél, a Densónál született meg az okostelefonoknak köszönhetően népszerűvé lett QR kód két évtizede, 1994-ben.
Az elnevezés a quick response, azaz gyors válasz angol kifejezés rövidítése. Manapság a legtöbben reklámokban és újságokban találkozhatnak vele, kiválóan alkalmas akár hosszabb linkek kis helyen történő tárolására, amelyeket a telefon kamerája pillanatok alatt felismer, így nincs szükség ezek vagy a kódok bepötyögésére, ha például akciós termékhez szeretnénk hozzáférni. A pénzügyi szolgáltatások és átutalások terén is egyre nagyobb szerepet kap, a legelterjedtebb és legújabb megoldásokat is összegyűjtöttük cikkünkben.
A Hara Maszahiroval készült interjúnkat a Figyelő 2014.07.10-én megjelenő számában olvashatják.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.