brusszel


E-levél a távolból

Figyelő Online - Halaska Gábor
2014.07.16  11:36   
mail
nyomtatás
Nemrég nyerte második InnoMax Díját egy fiatal informatikusok alapította cég, az E.N.S. Zrt., amelynek új fejlesztése nagymértékben javítja a hírlevelek célba jutását és hatékonyságát.
Az ország különböző felében élt és dolgozott a szarvasi Daróczi Gábor és a pápai származású Nagy Balázs, az ezredforduló táján mégis összetalálkoztak. A ma 31 éves Gábor már kamaszkorában weboldalaknak nyújtott domén- és szerverszolgáltatást, a most 32 éves Balázs pedig már akkoriban weboldalak grafikai tervezésével, programozásával foglalkozott - holott épp csak 19 éves volt, és nem műszaki vagy informatikai pályára készült, hanem a Pázmány jogi karát kezdte el.


Balázs másfél évtizede éppen egy egyedi, energetikai cégnek készülő online kereskedelmi projekt megvalósítására kapott megbízást, nemzetközi megrendelőjének pedig egy megbízható webes tárhelyszolgáltatót keresett. Sok ajánlatot kért be, és Gábor volt az egyetlen, aki vette a fáradságot, s telefonon is felhívta. A szarvasi kamasz fiú a megrendelést megkapva sem kényelmesedett el, Balázs személyes ötleteit, igényeit is meghallgatta. Így lettek egymás viszonteladói.  Az üzleti kapcsolatból barátság lett, majd újabb közös üzlet. A két fiatal egymást igen jól kiegészítő cége a 2007-ben alapított E.N.S. Zrt.-ben egyesült. (Képünkön bal oldalt Daróczi Gábor, jobb oldalt Nagy Balázs.)





A társaság az első olyan, innovatív kisvállalkozások között volt bő egy évtizede, amelyek akadálymentes terminálokat és online rendszereket fejlesztettek. Nagy Balázs egyik pázmányos évfolyamtársa látássérült volt, és nem akadt olyan számítógép, amely megkönnyítette volna számára a tanulást. A fiatal joghallgató így tervezett és épített egy olyan masinát, amely fel is olvasta az épp böngészett oldalakat. Emellett múzeumoknak, turisztikai projekteknek fejlesztettek digitális tárlatvezető rendszereket, például a fővárosi füvészkertben vagy Jász-Nagykun-Szolnok megyében.

Daróczi Gábor sem tegnap került kapcsolatba az innovációval, édesapja tucatnyi, zömmel mezőgazdasági és környezetvédelmi találmány szabadalmának birtokosa. A vállalkozás mégsem a hardvereiről, hanem különleges megközelítéssel megálmodott szoftvereiről, megoldásairól lett ismert. Kis magáncégként nem is tudnának versenyezni a nagy szolgáltatókkal vagy épp az ingyenes webhelyet kínálókkal.

Ehelyett kkv-ket, illetve saját online üzletet építeni kívánó magánszemélyeket céloznak meg. Például a yourbusiness.hu oldallal: itt közel ezer, a tulajdonukban lévő doménnevet kínálnak fel. „A Google két éve meghirdette a Hogyan változtatnád meg ezer ember életét nevű versenyét, és mi ezzel a kezdeményezéssel neveztünk be erre" - mondja Nagy Balázs. A sok száz általuk bejegyzett erős webcím mint leendő online márkanév mellé az oldalon hasznosítási ötleteket javasolnak, mondjuk például a reklamtoll.hu, az urhajos.hu, a betetlekotes.hu vagy a candyshop.hu nevek hallatán nem is kell nagy fantázia ahhoz, milyen jó kis üzletek építhetők ezekre.

A startupokat bemutató, Feltörekvők rovatban található cikk további részét a friss 2014/29-ik Figyelő hetilapban olvashatja el, vagy előfizetői jelszóval érheti el.

 

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200