Karbantartás miatt csökkent a gyémánttermelés
Figyelő Online
2014.07.21 08:42
Csökkent a tavaly októberben részben privatizált orosz Alrosa gyémánttermelése, főleg az előre bejelentett karbantartási munkák miatt.
A június végével zárult három hónapban a világ második legnagyobb gyémánttermelője 8 millió karát gyémántot bányászott, 16 százalékkal kevesebbet az egy évvel korábbinál. A cég arról is beszámolt hétfőn, hogy az idei első félévben 7 százalékkal 15,9 millió karátra esett éves összevetésben a termelése, ugyanakkor az értékesítési bevétel 13 százalékkal 2,7 milliárd dollárra emelkedett.
A gyémánt világpiaci ára mintegy 6 százalékkal emelkedett az év eleje óta. Az Alrosa tavaly 36,9 millió karát gyémántot bányászott, ami az idén 36 millióra csökken a cég előrejelzése szerint. Az Alrosa 44 százaléka állami tulajdonban van, 25 százaléka Jakutföldé (hivatalos nevén Szaha Köztársaság), további 23 százaléka a tőzsdén forog. Októberben 1,3 milliárd dollárért értékesítették a moszkvai értéktőzsdén az Alrosa állami tulajdonban lévő részvényeinek egy részét.
Az Alrosa adja a világ gyémánttermelésének negyedét, a második legnagyobb cég az iparágban az Anglo American bányaipari vállalat De Beers leánycége után.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.