Noha a Bonafarm-csoport esetében a kiesés éves szinten akár az egymilliárd forintot is meghaladhatja, a döntést mégsem lehet kizárólag egy újabb, a fenti kör elleni intézkedésként elkönyvelni. A Bonafarmnak például épp a napokban ígért közel 1,5 milliárdos támogatást a kormány a mohácsi óriásvágóhídja építéséhez (lásd A vágóhíd túl messze van című írást). Úgy tudjuk, a Mezortnál sem élik meg egyelőre drámaian a fejleményeket, pedig a tét óriási: a Simicska Lajos mellett Nyerges Zsolt nevével fémjelzett agrárcégek tavaly a K-Monitor adatai szerint több mint 5 milliárd forint mezőgazdasági dotációban részesültek. Találkoztunk olyan értelmezéssel is, miszerint nem az említett nagyvállalkozók állnak a célkeresztben, hanem a volt pártállami termelőszövetkezetekből alakult - pláne a hajdani vezetők, a „zöldbárók" magántulajdonába került - agrártársaságok, amelyek szálkák Orbán Viktor szemében.
Részletek a Figyelő hetilap 2014/30. számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.