brusszel


Nyugati gyorséttermekben is megfordult a kínai romlott hús

Figyelő Online
2014.07.27  09:13   
mail
nyomtatás
A héten kirobbant romlotthús-botrányban érintett sanghaji vállalat minden termékét visszavonja annak amerikai anyacége, miután az ügy Kína tucatnyi tartományát, Japánt és Hongkongot is érinti.
A hírt a sanghaji Husi Élelmiszeripari Vállalatot tulajdonló OSI Csoport szombat késő este jelentette be. A cég megerősítette, hogy korábbi ígéretét betartva belső vizsgálatot indít kelet-kínai leányvállalatánál, a cég élére pedig teljesen új menedzsmentet jelöl ki.

A Husi a héten került a hazai és a nemzetközi figyelem középpontjába, miután a sanghaji Dragon TV azzal vádolta meg, hogy lejárt szavatosságú, elégtelen higiéniás körülmények közt tartott, esetenként hulladékból újrafeldolgozott húst adott el csaknem egytucat nagy nyugati és hazai étteremláncnak, köztük a KFC-t birtokló Yum Brands-nek és a McDonald's-nak, a Pizza Hutnak, az IKEA-nak, a Starbuck's-nak vagy a Burger Kingnek.

Az illegális eljárás nem dolgozói, hanem vállalati szintű gyakorlat volt, a nyugati cégeknek ugyanakkor arról nem volt tudomásuk.
A helyi élelmiszer- és gyógyszerbiztonsági hatóság szombaton azt közölte: a cég több ezer esetben hamisította meg az általa forgalmazott termékek szavatossági idejére vonatkozó adatokat, ezen kívül romlott húst kevert a friss hús közé, hogy az értékesíthető tömeget így növelje. A városi hatóságok hivatalosan is vádat emeltek a cég ellen - jelentette a hatóság.

A nyomozás során eddig öt embert vettek őrizetbe, Kína-szerte tucatnyi tartományban lévő, a Husitól vásárló cégnél vizsgálódnak. Az eset az országhatárokon kívülre is átterjed: az érintett hongkongi McDonald's felfüggesztette féltucatnyi termékeinek eladását Hongkongban, s minden, Husitól származó húsimportot befagyasztott. A szintén érintett japán McDonald's egy termékét vette le a menüről, a jövőt illetően pedig nemcsak a cégtől, de Kína teljes területéről befagyasztotta importját, s bejelentette: ezentúl thaiföldi beszállítóira támaszkodik majd.

A kínai sajtóban nyilatkozó élelmiszeripari szakértők szerint a Husi élelmiszeripari cégre hatalmas, akár rekord összegű bírságot is kiszabhatnak a hatóságok, s várhatóan visszavonják majd működési engedélyét is
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.