Lengyelország esetében például valószínűleg még mindig korai lenne megmondani, mennyit tudnak hosszabb távon profitálni a két évvel ezelőtti Eb-ből. Bár a felkészülés nagyot lökött a lengyel gazdaságon, az elmúlt két esztendőben már lassult a GDP növekedése. Egy ilyen esemény, illetve a hozzá kapcsolódó fejlesztések elhúzódó hatása ugyanis attól függ, hogy az új infrastruktúrát milyen mértékben sikerül a bővülés szolgálatába állítani. Ha úgy tetszik, a legfőbb kérdés az, hogy a korábbi külső gazdaságélénkítő intézkedéseket - az uniós pénzekből, illetve az államilag támogatott beruházásokat - sikerül-e internalizálni, az új infrastruktúrából lesz-e többletfogyasztás, illetve újabb, immár vállalkozások által finanszírozott fejlesztések. Ezt pedig előre igencsak nehéz megjósolni. Az ugyanakkor jól látszik, hogy a lengyelek esetében a helyi hatóságok, a nemzetközi szervezetek és az elemzők többsége is kifejezetten optimista.
További részletekért lapozza fel a Figyelő hetilap 2014/31. számát.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.