brusszel


Elállt a Sprint a T-Mobile US megvásárlásától

Figyelő Online
2014.08.06  09:42   
mail
nyomtatás
Felfüggesztette a T-Mobile US Inc. mobilszolgáltató megvásárlásáról folytatott tárgyalásokat a japán Softbank Corp. amerikai érdekeltsége, a Sprint Corp. távközlési vállalat a felügyeleti hatóságokkal folytatott egyeztetések nehézségeire hivatkozva.
Az amerikai piacfelügyelet attól tart, hogy a felvásárlással túlságosan leszűkülne a távközlési piac szereplőinek a köre. A Softbanktól származó belső értesülések szerint a távközlési vállalat a jövőben kész újra felvenni a tárgyalások fonalát.Amennyiben a T-Mobile US akvizíciójának a terve meghiúsul, a tavaly a Softbank tulajdonába került Sprint kénytelen lesz nagy összegeket áldozni saját hálózati infrastruktúrájának a kiépítésébe.

A Wall Street Jorunal (WSJ) értesülése szerint a Sprint leváltja vezérigazgatóját és erről szerdán tesz bejelentést. A Sprint szóvivője nem kommentálta az értesüléseket. A Softbank eredetileg júliusra tervezte a tárgyalások lezárását a T-Mobile US anyavállalatával, a Deutsche Telekom AG távközlési konszernnel. Szakmai berkekből származó múlt havi értesülések szerint azonban a tárgyalások elhúzódtak.

A felvásárlási tárgyalások felfüggesztése a WSJ szerint nem függ össze a francia Iliad S.A. múlt heti váratlan, 15 milliárd dolláros ajánlatával a T-Mobile US távközlési vállalatra. A lap rámutat, hogy a T-Mobile megtagadta a betekintést könyveibe a francia vállalatnak, mivel ajánlatát túl alacsonynak ítélte. A T-Mobile a Financial Times (FT) értesülése szerint sem fogadja el a francia Iliadnak 33 dolláros részvényárfolyamon a részvények 56,6 százalékára tett vételi ajánlatát, mivel az alulértékeli a vállalatot. Az FT az ügyhöz közel álló két személytől úgy értesült, hogy a T-Mobile szerdán formálisan is el fogja utasítani az ajánlatot.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200