brusszel


A Rosznyefty csaknem 42 milliárd dolláros támogatást kér az államtól

Figyelő Online
2014.08.17  12:48   
mail
nyomtatás
Igor Szecsin, a Rosznyefty (Rosneft) vezető orosz olajvállalat és egyben a világ legnagyobb tőzsdén jegyzett olajcégének az elnöke 1,5 ezer milliárd rubel (41,6 milliárd dollár) pénzügyi támogatásért fordult az orosz kormányhoz a nyugati szankciók okozta károk enyhítésére.
A Vedomosztyi című orosz lap jelentése szerint Igor Szecsin úgy gondolja, hogy az államnak a nemzeti jóléti alapból kellene forrásokat felszabadítania Rosznyefty-kötvények vásárlására. Anton Sziluanov orosz pénzügyminiszter januárban az mondta, hogy a nemzeti jóléti alap eszközei 3 ezer milliárd rubelre tehetőek.

A Vedomosztyi úgy tudja, hogy Dmitrij Medvegyev kormányfő szakértőket bízott meg a támogatás feltételeinek a megvizsgálására. A lap által név nélkül idézett egyik illetékes szerint "elképesztő" a Rosznyefty-kérés, míg egy másik kormányzati forrás szerint a miniszterelnök nem támogatja Igor Szecsin javaslatát. A 19,75 százalékban a BP-hez tartozó Rosznyefty második negyedévi profitja 4,9 milliárd dollár volt.

A Rosznyefty nettó adósága 1,5 ezer milliárd rubel volt a második negyedév végén. A cégnek 440 milliárd rubel adósságot kell visszafizetnie az idei év végére és további 626 milliárd rubelt jövőre. Az orosz cég azután került bajba, hogy az Egyesült Államok megtiltotta a 90 napnál hosszabb futamidejű hitelek nyújtását több orosz cégnek, és ehhez az intézkedéshez de facto csatlakoztak az európai bankok és a befektetők is.

A Rosznyefty mellett olyan szankciókkal sújtott orosz cégek is kértek már állami támogatást a nemzeti jóléti alapból, mint a Gazprombank, az orosz külkereskedelmi bank és az orosz mezőgazdasági bank.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200