Simor András, az EBRD újonnan kinevezett pénzügyi vezérigazgató-helyettese, szerinte a bank döntéseiben keményen szerepet játszanak Amerika és az Európai Unió politikai, stratégiai érdekei, de ez nem azt jelenti, hogy „hülyeségekhez" adják a nevüket. Az
alapblog.hu-nak adott interjújában a profit fontossága mellett kiemelte az alacsony kamat miatt lufiveszélyt.
A londoni székhelyű nemzetközi pénzintézet, az EBRD (amelyben Magyarország is részvényes) azzal a szándékkal száll be tőkéstárs beruházóként vagy csak hitelezőként több, enyhén szólva homályos hátterű, nem éppen demokratikusnak nevezhető országba, például a volt Szovjetunió területén, mert feltételezi, hogy ezzel hozzájárulhat ezen rendszerek demokratizálódásához. Simor András, az EBRD elnökhelyettese szerint viszont ugyanúgy számít a profit is. Ettől függetlenül komoly nyereségtől eshetnek el, miután felfüggesztették az eddigi legjobb ügyfelük, azaz Oroszország területén az új projektek finanszírozását, pedig az EBRD itt keresi a legtöbb pénzt.
Simor András - a korábbi jegybankár -
az interjúban erőteljesen és aggodalommal hívja fel a figyelmet az alacsony kamatkörnyezet teremtette buborék-képződési veszélyekre - mind a nyugati világot, mind Magyarországot illetően.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.