Ez a tulajdonosi háttér elvileg semmi jót nem jelent a Dunaferr számára, ám a kelet-ukrajnai üzemek agóniája valójában hatalmas kilábalási lehetőség az európai viszonylatban apró magyar vasműnek - mondta a Figyelőnek egy, a belső folyamatokra magas szinten rálátó helyi szakember. A termelés felpöröghet, mert a magyar és az európai gazdaság javulása miatt nő az acél iránti kereslet, miközben a hatalmas ukrán acélgyártás elképesztő ütemben zsugorodik.
A Dunaferrnél a napokban fejeződik be az egyes számú kohó 3 milliárd forintos, másfél éve húzódó felújítása, már zajlik a próbaüzem. Ráadásul a kelet-ukrajnai háborús helyzet adta nagy üzleti lehetőség miatt a másik (kettes számú) kohót jövő tavaszig bizonyosan nem állítják le, hiszen addig is teljes gőzzel üzemeltethetik a rövid távon mindenképpen nyereségessé vált nyersvasgyártást. A két kohó párhuzamos működése pedig az elkövetkező hónapokban kiugró teljesítményt hozhat.
További részletek a Figyelő hetilap 2014/35-ik számában vagy előfizetői hozzáféréssel.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.