brusszel


740 millió a Mobilengine-nek

Figyelő Online - Halaska Gábor
2014.08.28  12:34   
mail
nyomtatás
Múlt héten írta alá a tőkeemelésről szóló szerződést a Mobilengine (Miskolc) és a Valor Capital Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt., és a 740 millió forint már meg is érkezett a Mobilengine számlájára.
A Valor Capital egy összegben utalta át a 740 millió forintot, ami a projektbe és a cégbe vetett hitét és elszántságát bizonyítja. A Valor Capital befektetett forrása részben európai uniós támogatást tartalmaz az Új Széchenyi Kockázati Tőke Program keretében.

A Mobilegine egy olyan platformot kínál, amely nagyvállalatok komplex mobil munkafolyamat megoldását segíti. A magyar start-up korán felismerte a mobiltechnológiában rejlő előnyöket és elkezdett egy olyan forradalmian új szoftveren dolgozni, amely hamar piacvezető lett idehaza és angol, belga, spanyol, holland, szlovák, török, német, indiai és afrikai ügyfele is van már.

A vállalati mobil munkafolyamat-piacon az elmúlt két évben robbanásszerű növekedés volt tapasztalható. Az általános trend az, hogy a vállalatok ún. integrátor cégekkel fejlesztetik le mobilmegoldásaikat. Az integrátorok különféle fejlesztői eszközökkel a legmodernebb platformokon dolgoznak. A Mobilengine egy olyan innovatív platform, amely segítségével hihetelenül gyorsan tud egy fejlesztő natív mobil alkalmazást (azaz az okostelefon operációs rendszerére készült, közvetlenül azon futó alkalmazást) és backend alkalmazást (azaz háttérszolgáltatást, mint pld. kollaboráció, integráció, adminisztráció, adatszinkronizáció, ütemezés) létrehozni. A Mobilengine célja, hogy rövid idő alatt az SDK (software development kit) termékpiacon a világ egyik vezető fejlesztői platformjává váljon.
A cég eddig is folyamatos növekedést produkált és folyamatosan hódított teret Nyugat-Európában és Európán kívül is. A mostani befektetéssel a vállalat az amerikai piac meghódítására koncentrál majd.
A Valor Capital és a Mobilengine között az első pillanattól kezdve megvolt az összhang. Két rövid beszélgetés után született meg a termsheet, a múlt héten aláírt szerződés alapja. „Amerikai műszaki szakértőket kértünk fel a Szilícium-völgyből véleményezésre, és mindenkinek nagyon tetszett a Mobilengine technológia. Ez szakmai szempontból meggyőzött minket." - mondta Szűcs Gergely, a Valor Capital vezérigazgatója. Albrecht Ottó, az alap egyik tulajdonosa hozzátette, hogy „ekkora összeget egyben IT vállalkozásba még nem fektettünk be."

Dálnoki Ádám, a Mobilengine vezérigazgatója az elmúlt időszakot még az eddigi sikereik ellenére is egy próbaperiódusként fogja fel. „Teszteltük a technológiánkat, a termékünket, a támogató csapatunkat, folyamatainkat és legvégül az értékesítési modellünket. Bizonyítottunk, és most végre a sales-re és a marketingre tudunk fókuszálni. Eddig a költsegvétésünk 5-10%-a volt a marketing és a sales. Mostantól több mint 50%." - folytatta Dálnoki (képünkön).



 

„Óriási a verseny, de egyértelmű mind a technológia, mind a termék szintű előnyünk. Magyarországon csak a legjobb fejlesztőkkel, mérnökökkel, közgazdászokkal, tanácsadókkal és jogászokkal dolgozunk, a kiválasztási folyamat szigorú, ebből nem adunk alább. Versenyképes csapatunk már nemzetközileg is bizonyított." - fejtette ki Dálnoki a siker egyik összetevőjét.

A cég működésének magasabb szintre lépésével Dálnoki Ádám élete is megváltozik: egy hónap múlva költözik Bostonba. Hogy miért éppen Boston?
„Sokat gondolkoztam, hogy melyik az ideális amerikai város. Szóba jött a Szilícium-völgy, és Kalifornia is nagyon csabító, különösen, mert ott jártam egy évet középiskolába. Azonban a Szilícium-völgy nagyon távol van és a magyar - amerikai szervezeti működést megnehezítené a 9 óra időeltolódás. A keleti parton New York inkább a pénzügyi és szórakoztató iparra koncentrál. Boston tűnik leginkább vállalati szoftver fókuszú városnak, amely óriási kockázati tőke befektetői potenciállal is rendelkezik. Ha a legnagyobb magyar szoftver cégnek, a nagy példakép Logmeinnek sikerült Bostonból 1 milliárd dollárnál nagyobb tőzsdei kapitializációt elérni, akkor nekünk is jó lesz Boston." - mosolyog Dálnoki.

A Mobilengine célja, hogy pár éven belül újabb befektetőket vonjon be a cégbe, ehhez azonban bizonyítani kell az amerikai piacon is.

A Mobilengine ügyfelei között tudhat olyan cégeket, mint a Telenor, Henkel, OTP, Citibank, Siemens, Volvo, Vodafone, 3M, Waberer's International, G4S, Van Marcke, McGee, Worcester Hospitals. Ügyfelei leginkább a logisztika, egészségügy, építőipar, FMCG, pénzügy, karbantartás, telekommunikáció területén használják. Két hete írt alá szerződést a Mobilengine-nel a londoni mentőszolgálat is: ezentúl több ezer londoni mentőautóban Mobilengine applikáció fog futni.


A Mobilengine platform főbb előnyei a cég szerint:

- Egyetlen platformon fut minden ügyfélmegoldás: egyetlen app, egyetlen háttér rendszer
- Mégis képes a legkomplexebb folyamatokra is testreszabott megoldást adni
- Alacsonyabb bevezetési és fenntartási költség a platform megközelítés miatt
- Gyors pilot lehetőség
- Teljesen offline, robosztus mobil alkalmazás
- Könnyen integrálható a meglévő vállalati rendszerekbe

mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200