Az Innovációs Tech Show nagydíját nyerte el egy mobilos applikációk tesztelését segítő, hiánypótló alkalmazás. A mindössze 33 éves Vidos Péter nyolc év szakmai tapasztalattal fogott bele egy új startup menedzselésébe, de nem tapasztalat nélkül.
Péter 2006-ban kezdett marketingesként egy országszerte elterjedt tanulmányi adminisztrációs rendszert fejlesztő cégnél. „Itt a 2-300 ezer diák és több tízezer oktató által használt rendszer felhasználóbarátabbá tételén dolgoztam. Egy kis ajándék felajánlásával sikerült 12 ezer diákkal kitöltetni összetett online kérdőívünket és az eredményekkel meggyőzni a fejlesztőket egy sokkal emberközelibb online felület megalkotásáról" - meséli Vidos Péter.
A Közgáz mellett a műszaki főiskolát is elkezdő fiatal titka annyi volt, hogy ismerte a hallgatói szokásokat, ezért sok információt tudott adni a szoftverfejlesztőknek arról, hogy felhasználóik mire, hogyan alkalmazzák a gyakorlatban a rendszerüket. Ezután operatív igazgatóként dolgozott a Flan Technologies startup cégben, melybe a Day One Capital tőkealap fektetett pénzt két évvel ezelőtt. Ez a cég a Windows 8-hoz hasonló csempés megoldáson alapuló szoftvert fejlesztett médiavállalatoknak, hogy azok jól megjeleníthetővé tudják tenni az összetett weboldalaik egyes cikkeinek vagy hirdetéseinek a látogatottságát.
|
A nemzetközi porondon is értékesített rendszer elterjesztésén dolgozva vált Vidos Péter úgynevezett startup hustlerré. A kifejezés olyasvalakit takar, aki kiválóan beszél és ad elő angol nyelven is. A rövid prezentációk, azaz pitchek sikere pedig a startupversenyek, valamint a partner- és befektetőkeresés terén mutatkozik meg. Azaz a hustler a marketingvezető 2.0-s változatának tekinthető, mert nemcsak az eladásban, de a végtermék kifejlesztésében és az üzleti modell összerakásában, sőt kipróbálásában is segít.
Péternek e képességeire, illetve üzletfejlesztésben és szoftvertervezésben is meglévő gyakorlatára figyelt fel a Virgo Systems nevű 70 fős fejlesztőcég, amely ez év elején találta meg őt a most alakuló TestJockey Kft. ügyvezetőjének és egyben hustlerének. A TestJockey okostelefonos és tabletes alkalmazások és játékok tesztelését segítő megoldáscsomagot kínál. Ezzel május végén megnyerte az egyik legnagyobb hazai startupverseny, az Innovációs Tech Show nagydíját.
Az egy év alatt kidolgozott online szolgáltatás immár egy hónapja működik élesben, Péter feladata így most az, hogy egy 8-10 fős csapatot összeállítson, véglegesítse a terméket, illetve a nemzetközi porondon, több külföldi versenyen, kiállításon is sikeresen bemutassa az újdonságot.
Halsonló startup cégportrék hétről hétre olvashatók a Figyelőben.
Ezt a cikket teljes egészében a hetilap 2014/30-ik számában találja.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.