brusszel


Több mint 122 karátos gyémánt vár eladásra

Figyelő Online
2014.08.31  11:10   
mail
nyomtatás
A sokak szerint valaha talált legdrágább nyersgyémántra vár ajánlatokat szeptember 12-ig a Petra Diamonds, amely júniusban jelentette be, hogy talált egy 122,52 karátos kék gyémántot a híres Cullinan bányában.
A golflabda nagyságú drágakő a legnagyobb, amelyet a Cullinan városához közeli bányában 2008 óta találtak. A londoni székhelyű társaság januárban is talált egy kivételes kék gyémántot, a 29,6 karátos követ 25,6 millió dollárért a Cora International nevű New York-i ékszerház vette meg, amely szeptembertől múzeumban állítja ki a Blue Moonnak elnevezett és 12 karátosra csiszolt ritkaságot.

A 29,6 karátos kő értéke meghatározásánál alkalmazott sztenderdeket alapul véve a 122,52 karátos gyémánt legkevesebb 33 millió dollárért cserélhet gazdát, de csiszolva majd 85 millió dollárt is érhet. "Tekintettel arra, hogy milyen ritkák az ilyen nagyságú kék gyémántok, ez a lelet igazán jelentős" - mondta korábban a Petra Diamonds egyik szóvivője.

A legmagasabb ár, amelyet egy nyersgyémántért fizettek, 35,3 millió dollár: ennyiért cserélt gazdát 2010-ben egy 507 karátos fehér gyémánt, amelyet szintén a Cullinan bányában találtak - csakúgy, mint a valaha ismert legnagyobb csiszolatlan gyémántot, a 3106 karátos Cullinant, amelyet 1905-ben hoztak felszínre. Azt a drágakövet 105 kisebb darabra vágták, a két legnagyobb az Afrika nagy csillaga és az Afrika kis csillaga. Mindkettő a brit koronaékszerek része, és a londoni Towerben őrzik őket.

A dél-afrikai bányában 2013-ban egy 25,5 karátos kék gyémántra bukkantak, amelyet 16,9 millióért adott el a társaság.

2008-ban ugyancsak a Cullinanben találták a manapság Josephine csillagaként ismert élénk fantázia kék, belül tökéletes gyémántot, amelyet csaknem 9,5 millió dollárért árvereztek el, miután eredeti, 26,6 karátos méretéről hétkarátosra csiszolták.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.