„Legtöbb betegünk nyugat-európai, olyan országokból érkezik, mint az Egyesült Királyság, Németország és Hollandia, de jönnek Líbiából és az Egyesült Arab Emirátusokból is", mondja Öztürk a vendégkört illetően. Elmondása szerint különböző tényezők húzódnak meg a külföldi betegek Törökország iránti érdeklődése mögött.
„Azon országok polgárai, ahol az egészségügyi ellátó rendszer túlterhelt, örömmel fogadják, hogy itt az orvossal közösen megválaszthatják a beavatkozás idejét. Itt sokkal többen megengedhetik maguknak a szükséges műtétet, hiszen annak költségei 40-70 százalékkal olcsóbbak, mint az európai országokban. Azok számára, akik nem a fejlett országokból jönnek, vonzóak a nyugaton képzett orvosok és az új, magánkézben lévő török egészségügyi szolgáltatások", mondja.
A török Egészségügyi Minisztérium állítása szerint az országnak kivételesen jó adottságai vannak az egészség-turizmus szempontjából, miután kedvező a földrajzi elhelyezkedés.
„Annak érdekében, hogy ki tudjuk elégíteni a változó hazai szükségleteket és ki tudjuk aknázni a gyógyturizmus előnyeit, országszerte számos magánkórházat és egészségközpontot hoztunk létre. Jelentős javulást értünk el és versenyképessé váltunk olyan országokkal, mint India, Malaysia, Thaiföld vagy Magyarország, amelyek jól teljesítenek ebben a szektorban" - állítja a minisztérium egy 2012 évi, a gyógyturizmusról készített értékelő jelentésében.
Törökország egészségiparába már külföldi intézmények, beleértve a Khazanah Nasional Maláj Királyi Alapot, Qatar Első Befektetési Bankját, az Argus Capital Partners társaságot és a Világbank Pénzügyi Társaságát (IFC) is befektettek.
Törökországban PPP-konstrukciók keretében épülnek egészségügyi létesítmények, amelyeket az állam 25 éves üzemeltetésre bérbe ad magántársaságoknak.
Özden Sener, Ankara Orvos Szövetségének elnöke azt mondta, hogy azok a nyugati országok, amelyek egészségügyi biztosítása nem fedezi a fogászati kezeléseket és a plasztikai sebészeti beavatkozásokat, szívesen választják Törökországot az alacsony költségek és a nyaralóhelyek mérsékelt árai miatt. Sener azonban elmondta azt is, hogy sokan háború sújtotta országokból - mint Szíria, Líbia és Palesztina - érkeznek, és jelenlétük akkora nyomást helyez az egészségügyi rendszerre, hogy egy orvos naponta akár 100 beteget is ellát.
A turizmusból érkező bevételek a Török Statisztikai Intézet adatai szerint 2014 második negyedében 7,9 százalékkal növekedtek Törökországban az előző év azonos negyedéhez képest és elérték a 9 milliárd dollárt. E bevétel 84,5 százaléka a külföldi látogatóktól származik, a fennmaradó hányadot pedig a külföldön élő török állampolgárok küldték haza.
„Törökország azt fontolgatja, hogy külföldi, elsősorban görög orvosokat vesz fel annak érdekében, hogy feltöltse a közkórházak üres álláshelyeit" - mondta Mehmet Müezzinoglu egészségügyi miniszter az elmúlt hónapban.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.