brusszel


A Mol a második legnagyobb cég a régióban

Figyelő Online
2014.09.03  16:50   
mail
nyomtatás
A Deloitte Top 500-as listájára idén 63 magyar vállalatnak sikerült felkerülnie 91 milliárd euró konszolidált árbevétellel, míg az első három helyezett továbbra is a lengyel PKN Orlen, a magyar Mol és a cseh Škoda Auto; az árbevétel-csökkenésről beszámoló cégek száma egyre nő - derül ki a Deloitte Közép-európai Top 500 felméréséből.
A listán szereplő magyar cégek 28 százaléka az energiaszektorból, 24 százaléka a fogyasztói ágazatból, 14 százaléka az autóiparból került ki. Az Audi Hungaria Motor Kft. a tavalyi 19. helyről három helyet előrelépve idén már a 16. legnagyobb vállalat a régióban.

A régió 50 legnagyobb bankjának listáján idén 7 pénzintézet képviseli Magyarországot, a legelőkelőbb, ötödik helyen az OTP Bank. Az 50 legnagyobb biztosítótársaság közé idén 6 hazai vállalat került be, közülük a legjobb helyezett az Allianz Hungária, amely az ötvenes lista 18. helyén áll. A Deloitte idén nyolcadik alkalommal állította össze a legnagyobb vállalatok (500 vállalat, 50 bank, és 50 biztosító) listáját 18 közép-európai ország és Ukrajna cégeit vizsgálva.

Az idei Top 500 listán szereplő vállalatok összesített árbevétele 712 milliárd eurót tett ki, ez 0,4 százalékkal kisebb az előző évinél. Az átlagos árbevétel stagnál a régióban, ami komoly visszaesés az előző évi 3,3 százalékos átlagos növekedéshez képest - közölte a Deloitte.

Seres Béla, a Deloitte közép-európai pénzügyi tanácsadási üzletágának ügyvezető partnere szerint a tavalyi év a gazdasági felépülés első jelei ellenére nem volt könnyű a közép-európai országok számára. Az öt legnagyobb gazdaság közül csak kettő, a magyar és a román nőtt gyorsabban, mint 2012-ben. A Deloitte a bank- és biztosítási szektort is vizsgálta. Az 50 legnagyobb bank mérlegfőösszege 2,8 százalékkal nőtt 2013-ban a megelőző évi 6,6 százalékhoz képest. Idén 29 pénzintézet jelentett növekedést, tavaly még 37. A lista 50 bankjának átlagos növekedése 1,3 százalékra csökkent a tavalyi 4,9 százalékpontról.

A legtöbb bankkal most is Lengyelország képviselteti magát a listán (30 százalék), majd Csehország és Magyarország következik 14-14 százalékkal. A biztosítók esetében a bruttó biztosítási díjbevétel növekedése 2013-ban 0,8 százalék volt, tovább csökkent 2012-höz képest, míg 2011-ben a növekedési ráta még elérte az 1,5 százalékot.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200