Sawicki elmondta, hogy az elmúlt hétfőn találkozott az illetékes belorusz tisztviselőkkel, beleértve az ország miniszterelnök-helyettesét és a fő-állatorvost is, és tárgyalt a legnagyobb élelmiszer-feldolgozó vállalatokkal is.
„A vállalatok egyetértettek abban, hogy kezdjük meg a lengyel termékek felvásárlását, nyers és feldolgozott cikkeket egyaránt. Feldolgozás után vagy tovább exportáljuk az orosz vámunió térségébe vagy saját céljainkra használjuk fel" - mondta.
Csütörtökön a lengyel tejipar, gyümölcs - és zöldség szektor képviselői Belorussziába érkeznek, hogy megbeszéljék az export részleteit.
„A megállapodás jelentős megkönnyebbülés a lengyel tejtermék-termelőknek" - mondta a miniszter . „Ma enyhe kínálati többlet jelentkezik és az árak is esnek a piacon."
A következő héten lengyel vállalkozók újabb csoportja érkezik Minszkbe, ezúttal abból a célból, hogy befektetési lehetőségekről tárgyaljanak az élelmiszer-feldolgozás és a nagykereskedelem területén - tette hozzá Sawicki.
A mezőgazdasági miniszter elmondta, hogy a lengyel élelmiszer-termékekre bevezetett orosz behozatali tilalom Lengyelország teljes exportjának mintegy 6,2 százalékát teszi ki, hozzávetőleg 1,3 milliárd euró értékben.
„Oroszország nem a legfőbb exportpiacunk, de néhány termék esetében - zöldségek, alma - nagyon fontos" - fogalmazott Sawicki.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.