brusszel


Veszteségesek a legnagyobb víziközmű-cégek

Figyelő Online
2014.09.12  09:19   
mail
nyomtatás
Tavaly megcsappant a hazai víziközmű-szolgáltatók száma, a ma aktív 46 szolgáltatóból 18 kizárólag állami vagy önkormányzati tulajdonban van, és a legnagyobb cégek adózott eredménye tavaly mínuszban volt - írta pénteki cikkében a Világgazdaság.
Az árbevétel alapján a Fővárosi Csatornázási Művek (FCSM) maradt a listavezető az előző évitől egymilliárd forinttal elmaradó, 39 milliárdos bevétellel. A mögötte álló Fővárosi Vízművek 31,1 milliárdos forgalma mögött viszont 3,5 milliárdos növekedés áll. A 8. legnagyobb árbevételű Tiszamenti Reginális Vízművek 6,8 milliárdos bevétele triplázást takar annak köszönhetően, hogy a szakmában lezajlott koncentráció részeként jelentősen megnőtt a társaság ellátási területe. Az üzemi eredmények területén sokkal rosszabb a kép, a szegmens 20 legnagyobb cégének a fele mínuszban volt, ráadásul sokkal nagyobb mértékben, mint egy évvel korábban.

Az adózott eredményt tekintve a 20 legnagyobb társaságból 17 veszteséges volt. A még nyereséges három szolgáltató egyike, az FCSM is csak a 2012-es érték háromötödét kitevő 4,7 milliárdos nyereséget mutatott fel, és hasonló mértékben gyengült a Szegedi Vízmű eredménye is. A pécsi önkormányzat tulajdonában lévő Tettye Forrásház viszont – csökkenő árbevétel és negatív üzemi eredmény mellett – 116 millióról csaknem 7 milliárdra javította ezen mutatóját.

A Fővárosi Vízművek és a Debreceni Vízmű kiemelkedően nagy, 52,8 milliárdos, illetve mintegy 21 milliárd forintos veszteséggel zárta az évet, mindkét esetben egy-egy rendkívüli tétel rontotta le a mutatót - írta az újság.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200