Az ellenzéki pártok lényegében feladták a főpolgármesteri székért folytatott küzdelmet. A tét immár a választások utáni helyezkedés és a kerületi pozíciók megszerzése.
A meglepetést nem is annyira Falus Ferenc főpolgármester jelölt visszalépése okozta, sokkal inkább az, ahogy erre a többi ellenzéki párt reagált. A Bokros Lajos javára visszalépő jelöltet korábban az MSZP is, őket viszont Bokrostól mintha kiverné a víz.
A volt szocialista pénzügyminiszter, aki azóta volt már az MDF kormányfő jelöltje, majd a párt képviselője lett az Európai Parlamentben. Jelenleg az általa alapított Modern Magyarország Mozgalom (MOMA) színeiben szállt ringbe a főpolgármesteri posztért. A politikust az Együtt és a Gyurcsány Ferenc által vezetett DK támogatja, a PM viszont nem. A szocialisták finoman szólva is ellentmondásosan nyilatkoztak a kérdésben.
Tóbiás József, az MSZP elnöke például sajnálkozását fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy Budapesten nem maradt baloldali polgármester jelölt, így szavazóinak azt javasolta, hogy a baloldali pártok által támogatott jelöltre szavazzanak. Hogy a mondatban rejlő ellentmondás tudatos-e vagy sem, az lapzártánkig nem derült ki. Az elnök feltehetően arra célzott, hogy Bokros magát immár piacpárti, jobbközép politikusként definiálja. Kunhalmi Ágnes, a szocialisták budapesti elnöke, viszont Bokros támogatására szólította fel a szavazókat.
Bodnár Zoltán, a Magyar Liberális Párt főpolgármester jelöltje lapunknak elmondta: hogy kizárt, hogy visszalépne Bokros Lajos javára. Hasonlóképpen nyilatkozott Csárdi Antal, aki az LMP színeiben indul a pozícióért. Mindkét politikus határozottan cáfolt, hogy lenne olyan forgatókönyv, amely szerint az ellenzéki jelöltek az utolsó pillanatig kivárnak, s az aktuális népszerűségi állás alapján lépnének vissza a választások előtt.
További részletek a Figyelőben!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.