brusszel


Sztrájkolnak a mozdonyvezetők és a teherpilóták

Figyelő Online
2014.10.07  11:04   
mail
nyomtatás
Sztrájkot hirdettek Németországban a teherpilóták és a mozdonyvezetők.
A Deutsche Bahn, a legnagyobb német vasúttársaság mozdonyvezetői kedd este 21 órától szerda reggel hat óráig tartanak munkabeszüntetést követeléseik nyomatékosítására. Szeptember elején már két alkalommal tartottak háromórás figyelmeztető sztrájkot.

A mozdonyvezetők szakszervezete (GDL) egyebek között 5 százalékos béremelést és a heti munkaidő két órával való csökkentését szorgalmazza. Sztrájkra szólították fel a jegykezelőket és a vasúti büfékocsik kiszolgáló személyzetét is.Két évvel ezelőtt, 2012-ben a GDL és a Deutsche Bahn vezetői két évre 6,2 százalékos béremelésről szóló megállapodást kötöttek.

Eközben feszült a helyzet a légiközlekedési ágazatban is, ahol a Lufthansa légitársaság pilótái augusztus vége óta több hullámban sztrájkoltak a korkedvezményes nyugdíj rendszerének átalakítása miatt.Most, az ötödik hullám keretében, szerdán hajnali három órától csütörtök 22 óra 30 percig a teherszállító gépek pilótái tartanak munkabeszüntetést, amely minden német repülőteret érint. A Lufthansa vezetői bejelentették, hogy 21, Frankfurtból induló járatot máris töröltek.

Azt ígérték, hogy szerdán alternatív javaslattal állnak elő.A Lufthansa pilótái 55 éves kortól mehetnek nyugdíjba, az átlagos nyugdíjba vonulási kor pedig 58 év, ami a szakmában alacsonynak számít. A munkaadó az ösztönzőrendszer átalakításával azt kívánja elérni, hogy a pilóták 60 éves kor felett menjenek nyugdíjba.

A szakszervezet ezt ellenzi, és egyebek között azzal érvel, hogy az utaskísérők érdekképviseletével a közelmúltban kötött megállapodásban éppen az szerepel, hogy a korai nyugdíjazás alsó korhatára 55 év, ami a jelenlegi és a jövőben alkalmazandó utaskísérőkre egyaránt vonatkozik.

A Lufthansa 5400 pilótáját képviselő szakszervezet és a munkaadó konfliktusa több mint fél éve tart.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200