A Molt továbbra is érdekli az RWE olaj- és gáztermelő vállalkozása
Figyelő Online
2014.10.16 12:07
Mindig is nagyon vonzó befektetésnek tartotta a DEA-t a Mol Nyrt. - nyilatkozta a magyar olajipari cég egyik szóvivője a Reuters hírügynökségnek, mikor arról kérdezték, érdekli-e őket még a német RWE közüzemi cég DEA olaj- és gáztermelő vállalkozásának megvásárlása.
Hozzátette: mindig nyitottak és elérhetők, ha valaki az iparágon belül szeretné feltérképezni a lehetőségeket.Az RWE márciusban elvi megállapodást kötött arról, hogy 5,1 milliárd euróért eladja a DEA vállalatot a Letter One-nak, Mihail Fridman orosz milliárdos, az Alfa Bank társtulajdonosa befektetési cégének. A Financial Times angol gazdasági napilap csütörtöki értesülése szerint azonban Nagy-Britannia megakadályozhatja az üzletet.
A DEA-nak Nagy-Britanniában is vannak érdekeltségei, ezért az eladáshoz az angol kormány hozzájárulása is kell. A Times szerint azonban Edward Davey energia- és klímaügyi miniszter kevés hajlandóságot mutat rá, hogy engedélyezze az adásvételt az Oroszország ellen bevezetett szankciók miatt.Ha az orosz vevő kiesik, akkor máshoz kell fordulnia az RWE-nek. Az orosz befektető mellett eredetileg a német BASF vegyipari cég olaj- és gáztermelő egysége, a Wintershall, valamint a Mol magyar olajipari társaság volt még versenyben a DEA eladására indult értékesítési eljárásban.
A DEA 14 országban van jelen, köztük Németországban, Nagy-Britanniában, Norvégiában és Egyiptomban. A cég mintegy 1400 embert foglalkoztat, tavaly 9 százalékkal járult hozzá az RWE működési eredményéhez.A mostani fejleményekről sem az RWE, sem a Wintershall nem akart nyilatkozni, az RWE csupán annyit közölt a Financial Timesszal, hogy folyamatban van a DEA eladása.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.