brusszel


Sosem volt még ilyen könnyű az export

Figyelő Online - Váczi István
2014.10.17  16:59   
mail
nyomtatás
Egyre inkább az e-kereskedelemnek köszönhetően nő a brit kkv-k külpiaci értékesítése. A kivitel felfuttatása az ottani kormány és a cégek terveinek központi eleme.
Több mint ambiciózus célt tűzött ki két és fél éve George Osborne brit pénzügyminiszter, amikor meghirdette, hogy az ország kivitele 2020-ra érje el az 1000 milliárd fontot. Noha Nagy-Britannia jelenleg is a világ negyedik legnagyobb exportőre, a feladat teljesítéséhez duplázni kellene.

A lényeg azonban talán nem is az, hogy megvalósul-e vagy sem, a célkitűzés már önmagában is megragadta a brit üzleti élet fantáziáját. Minden az export bővítése körül forgott - a vállalat profiljából adódóan persze nem meglepő módon - a világ legnagyobb logisztikai és csomagszállító cége, a DHL által szervezett angliai konferencián is, amelyre a Figyelő is meghívást kapott.

Interneten könnyebb

A vállalat különösen a kkv-k exportjában lát üzleti lehetőséget. Nem véletlenül: egy ilyen méretű cégnek önmagában általában nincs sem szakértelme, sem logisztikai kapacitása távoli piacok meghódításához. Ha viszont ezeket szolgáltatásként készen kapja - és amúgy versenyképes terméket állít elő -, akkor sokkal könnyebben rászánhatja magát a külpiacra lépésre.

A szigetországban már felismerték, milyen jelentős szerepet játszhat az e-kereskedelem a kivitel felfuttatásában. A legutóbbi adatok szerint már 30 milliárd font értékben szállítanak ki e-kereskedelmi csatornákon keresztül brit vállalatok, többségükben kkv-k. 2018-ra ez az érték már elérheti a 60 milliárd fontot.

A témáról részletesen a Figyelő hetilap október 16-án megjelent idei 42. lapszámában olvashat.

mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200