brusszel


Csökkent az orosz Alrosa negyedéves gyémánttermelése

Figyelő Online
2014.11.01  12:08   
mail
nyomtatás
Visszaesett a tavaly októberben részben privatizált orosz Alrosa gyémánttermelése, főleg a cég távol-keleti bányáinak termeléscsökkenése miatt.
A szeptember végével zárult három hónapban a világ második legnagyobb gyémánttermelője 9,7 millió karát gyémántot bányászott, 2 százalékkal kevesebbet az egy évvel korábbi 9,9 millió karátnál. A cég arról is beszámolt, hogy az idei első kilenc hónapban az értékesítési bevétele 8 százalékkal 3,7 milliárd dollárra emelkedett. A gyémánt világpiaci ára mintegy 7 százalékkal nőtt az év eleje óta.

Az Alrosa tavaly 36,9 millió karát gyémántot bányászott, ami az idén 36 millióra csökken a cég legutóbbi előrejelzése szerint. Az Alrosa 44 százaléka állami tulajdonban van, 25 százaléka Jakutföldé (hivatalos nevén Szaha Köztársaság), a fennmaradó résszel pedig a tőzsdén kereskednek.

Tavaly októberben 1,3 milliárd dollárért értékesítették a moszkvai értéktőzsdén az Alrosa állami tulajdonban lévő részvényeinek egy részét. Az Alrosa adja a világ gyémánttermelésének negyedét, a második legnagyobb cég az iparágban az Anglo American bányaipari vállalat De Beers leánycége után.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200