Figyelő Online
- Halaska Gábor
2014.11.06 06:34
Osztrák-magyar vállalkozásként sokkal jobb eséllyel jut a világpiacra egy a Semmelweis Egyetemen indult projekt. A Lacerta Technologies a csontpótlásban kínál új megoldásokat. A biotech startup Ausztriában 1,2 millió euró magvető tőkéhez jutott, miközben a fejlesztést itthon tartja.
Hogyan indul el tőlünk a nagyvilágba egy kicsi, orvosi egyetemi laborból származó fejlesztés? A választ mindannyian sejtjük: rettenetesen nehezen. A dolgot ugyanakkor jelentősen megkönnyíti, a túlélés esélyét növeli, ha egy olyan kutatóorvos áll a projekt hátterében, mint a negyvenéves Lacza Zsombor. A Semmelweis Egyetem szakembere nyolc évvel ezelőtt egy PhD-hallgatójával, Weszl Miklóssal fogott bele a fejlesztésbe, amelynek során a csontpótlások hatásosságát ...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2014/45 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.