G20: felkészülni a válságkezelés utáni korszakra
Figyelő Online
- Meixner Judit
2014.11.16 10:17
A G20 csúcstalálkozón a terrorizmus megállítása, az adócsalás és a szegénység leküzdése került a középpontba. A
London Evening Standard röviden kommentezte az eseményeket.
A G20 brisbane-i csúcstalálkozóján az egyik égető kérdés és határokat átlépő probléma, mely megoldása közös érdek, hogy a hogyan lehet megfékezni a terrorizmust, a szélsőséges mozgalmakat. Az iszlám fundamentalista mozgalmak, mint az Iszlám Állam, globális hálózattal rendelkeznek, egyik fő eszközük a kommunikációra az internet. Megoldáskánt az angol miniszterelnök az interneten terjedő szélsőséges elemek kiszűrését és blokkolását ajánlotta, véleménye szerint a terrorizmus terjesztésének megállítására az országoknak egységes eszközökkel kell fellépniük.
Az adócsalás az egyik legfontosabb megoldandó probléma a gazdasági és pénzügyi kérdések közül, mely közös politikát igényel. Számos ország rendelkezik adóelkerülést segítő kiskapukkal, ezzel téve csábítóvá országukat a nagyvállalatok számára. Az Európai Bizottság elnökének, Jean-Claude Junckernek kellet elszámolnia azzal, hogy az ő égisze alatt Luxemburg 340 cégnek adott különböző kedvező megegyezések keretében lehetőséget az adóelkerülésre. A G20-ak arra törekednek, hogy létrejöjjön egy egyezmény, amelynek keretében a globális vállalatok nyilvánosságra hozzák könyvelésüket, így megelőzvén az adóelkerülést. Egy közös jelentési szabvány elfogadása is cél, melynek keretében a bankok a nem rezidens cégek adóügyeit elérhetővé tennék a hazai országaik számára. Ez segítené azonosítani az egyéneket és cégeket melyek vagyonukat offshore adóparadicsomokban helyezik el.
A szegénység leküzdésében is közös megállapodás szükséges - amint a Pápa rámutatott, a csúcstalálkozó számára a szegénység problémája nem halogatható.
London Evening Standard
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.