brusszel


Kínai háttér, magyar célpontok

Figyelő Online - Brückner Gergely
2014.11.27  09:42   
mail
nyomtatás
Nem tülekednek mostanában a nemzetközi private equity alapok a magyarországi befektetésekért. A döntően a kínai Eximbank pénzét befektető CEE Equity Partners azonban szívesen szállna be méretesebb magyar cégekbe, például autóipari beszállítókba. Az alap hazai partnerével beszélgettünk.
Hogy került az alaphoz és mi a feladata a CEE Equity Partners képviselőjeként?
- Tizenöt éve private equity befektető vagyok a régióban, a Baltikumtól Törökországig. Júniustól dolgozom a CEE Equity Partnersnél, amely egy februárban indult 500 millió dolláros új alap. A fő befektető kínai, az alap célrégiói: a Baltikum, a Balkán, illetve Közép-Európa. Eddig két befektetést jelentettünk be, összesen nagyjából 130 millió dollár értékben.

<...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2014/48 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
mail
nyomtatás
címkék: KínaCEEEBITDA

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.