Vietnám lazít a külföldieket sújtó ingatlanvásárlási korlátozásokon, amitől az évek óta stagnáló ingatlanpiac fellendülését várják.
Az ország ingatlanpiaca a 2011-ben kipukkanó buborék óta szenved a rossz, elhúzódó adósságtól, és küzd hitelezési nehézségekkel, ezen változtatna Vietnám a külföldi tőke beáramlását elősegítő intézkedéseivel.
A
Reuters beszámolója szerint a kedden elfogadott törvénymódosítás értelmében külföldi befektetési alapok, vízummal rendelkező külföldiek, Vietnámban tevékenykedő nemzetközi vállalatok, valamint a külföldön élő vietnámiak is szabadon vásárolhatnak lakóingatlant Vietnámban jövő júliustól.
Ingatlanpiaci szereplők és elemzők szingapúri, kínai és japán befektetőktől számítanak különösen nagy érdeklődésre a hazainál elérhető magasabb hozamok miatt.
Komoly lökést adhat az ingatlanpiacnak a külföldön élő vietnámiak által hazautalt évi 11 milliárd dollár is, aminek nagy része ingatlanokba áramolhat - mondja Troy Griffiths, a Savills Vietnam ingatlanokkal foglalkozódó cég ügyvezető igazgatóhelyettese. Az ingatlanpiac szereplői üdvözlik a törvénymódosítást, és hatására a likviditás javulását, valamint a piac kitisztulását várják a rossz hitelekkel terhelt ingatlanoktól.
A korlátozások lazítása ellenére egy városban és környékén továbbra is maximum 250 bérház lehet külföldi tulajdonban, és a külföldi tulajdonrész egy társasházban nem lépheti át a 30 százalékot.
„Ha a kormányzat nem állít fel korlátokat, a nagybefektetők vagy a kínaiak felvásárolhatják egész Hanoit, ha akarják" - figyelmeztet Luu Minh Ngoc, egy Hanoi központú ingatlanügyi cég, a Bac Son Group igazgatója.
"Ezért a korlátozások szükségesek, és csak fokozatosan, egyes szektorokban lehet lazítani rajtuk."
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.