Stepanov bizonygatja, hogy a RUSADA vizsgálatait orosz kormányügynökségek ellenőrzik. Azt állítja, hogy az ismeretlen atléták lebuktatásához hozzájárulnak, a híres sportolók bukott tesztjei azonban a homályban maradnak.
A RUSADA ügyvezető igazgatója, Nikita Kamaev már visszautasította a gyanúsításokat.
A maratoni futó Liliya Shobukhova, aki doppingvétség miatt jelenleg is eltiltás alatt áll, a kamera előtt állítja, hogy 450,000 eurót fizetett azért, hogy részt vehessen a 2012-es olimpiai játékokon.
Az Orosz Atlétikai Szövetség a szóban forgó esetet megelőzően már bemutatta a Shobukhova szokatlan vérképéről a 2009 - 2011 - es időszakban készített vizsgálati anyagot a Nemzetközi Atlétikai Szövetségnek (IAAF), büntetést azonban nem szabtak ki. A futónő azt állítja, hogy Melnikov arra hivatkozva kérte tőle a pénzt, hogy elérhessék: az IAAF tisztviselői hunyjanak szemet az ügy felett és engedjék őt versenyezni.
„Átadtuk a pénzt; ők azt mondták, minden rendben lesz" - mondta Shobukhova, aki azt állítja, dokumentumokkal tudja bizonyítani, hogy az Orosz Atlétikai Szövetség elnöke és a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) kincstárnoka, Balakhnichev tudta, mi történt.
David Howman, a Világszintű Dopping - ellenes Ügynökség (WADA) igazgatója a dokumentumfilm megállapításait „sokkolónak" minősítette.
"Most arra van szükség, hogy aggodalmaskodás nélkül rendezzük le ezeket az ügyeket. Biztosítanunk kell azt is, hogy mindazok, akik félelmeiket leküzdve feltárták ezeket az ügyeket, megfelelő védelemben részesüljenek" - fogalmazott.
Kelet-Németországban, ahol az atlétákat államilag, gyakran az érintettek tudomása nélkül doppingolták, drasztikus intézkedéseket hoztak a következmények kezelésére. Egy, a közelmúltban Thomas de Maizière belügy - és Heiko Maas igazságügy-miniszter által kezdeményezett törvény a doppingoláson ért német sportolókat börtönbüntetéssel fenyegeti.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.