Roham az Eurovízió döntőjének jegyeiért
Figyelő Online
- Csepi Lajos
2014.12.19 12:19
Hatalmas volt az érdeklődés az Eurovíziós Dalverseny 2015. évi, bécsi döntője iránt. A jegyek 25 százalékát 20 perc alatt elkapkodták.
Az esemény helyszínének, a Wiener Stadthallénak a honlapja a nagy érdeklődés alatt összeomlott. Délre a döntő minden eladható jegyét elvitték.
A kilenc show-műsorra hétfőn összesen 100,000 jegyet bocsátottak ki. Délután még hosszú sorok kígyóztak a Stadhalle előtt, reménykedve, hogy hozzá tudnak jutni a jegyekhez. Erre még egy körben, január végén lesz lehetőségük a rajongóknak.
A belépőket hat különböző kategóriában árusítják: A-tól D-n keresztül egészen az Arany kategóriáig. Az árak a verseny adott szakaszától és a szektortól függenek. A legalacsonyabb ár 14 euró (egy családi show, D szektor, korlátozott rálátás a színpadra); a döntőre szóló Arany kategóriás jegy ára 390 euró.
A hideg hétfő reggelen egy fiatalember állt a sor élén, Dominik Berghofer, egy szivárványszínű zászlóba burkolózva. Hajnali 5 óra előtt érkezett a Stadhalle pénztára elé. „Mindig azt mondtam, hogy ha Conchita nyer - és mindig is hittem, hogy nyerhet - én leszek az első, aki itt sorba áll egy jegyért" - mondta Berghofer az Osztrák Hírügynökségnek (APA). Végül Arany jegyeket vásárolt magának és barátainak: „Ez lesz a karácsonyi ajándékuk; semmi mást nem kapnak." Berghofer mintegy 400 társával várakozott a hidegben. „Talán ez az egyetlen esély, hogy a Dalversenyt Ausztriában nézhessük meg" - mondta az APA-nak.
A Stadthalle vezérigazgatója, Wolfgang Fischer meglátása szerint a tömeg nagyon fegyelmezett volt és „öröm volt nézni, milyen boldogok voltak, amikor megkapták azokat a jegyeket, amelyeket szerettek volna".
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.