Európában betiltják, Kínában befektetnek az Uber-be
Figyelő Online
2014.12.17 09:40
Tőkét fektetett a kínai Baidu internetes kereső portál az Uber fuvarmegosztó szolgáltatásba - jelentette be szerdán Pekingben a két vállalat.
A befektetés összegét nem hozták nyilvánosságra, a kínai sajtóban azonban 600 millió dollárra becsülik azt. Az ügylet keretében az Uber számára hozzáférhetővé válnak a Baidu internetes szolgáltatásai, ezzel együtt térkép- és navigációs alkalmazása is. Travis Kalanick, az Uber vezérigazgatója közölte, hogy az Uber fuvarhívó szolgáltatását a Baidu Maps térkép alkalmazásba integrálják majd.
A Baidu és az Uber közleménye szerint a két vállalat együttműködik Kínában az Uber szolgáltatásainak kiterjesztésében. Az Uber fuvarmegosztó szolgáltatásai már a világ több mint 250 városában elérhetőek, ebből kilenc kínai városban. Az Uber kínai piaci részesedése azonban messze elmarad a hasonló fuvarmegosztó szolgáltatást nyújtó kínai Kuaidi Dache és Didi Dache vállalatok mögött, amelyek a Baidu riválisai, az Alibaba Group Holding Ltd és a Tencent Holdings Ltd tulajdonában vannak.
A kínai iResearch piackutató vállalat adatai szerint Kínában 2013-ban 18 millióan használtak mobil készülékes taxi alkalmazást és számuk 2015-re 45 millióra emelkedik. Az Uber befektetői között már olyan nagy nevek jelentek meg, mint a Goldman Sachs és a Google. A vállalat piaci tőkeértékét 40 milliárd dollárra becsülik.
Az Uber internetes fuvarmegosztó szolgáltatás a hagyományos taxi szolgáltatásnak támaszt komoly konkurenciát szerte a világon, megjelenése emiatt számos helyen tiltakozásokat váltott ki. Párizsban például a taxisok forgalomlassító tiltakozással érték el az Uber betiltását január elsejétől.
A taxisok érdekképviselete Madridban is el tudta érni az Uber betiltását és hasonló intézkedésre készül a katalóniai tartományi kormányzat is Barcelonában. Németországban viszont a frankfurti tartományi bíróság indokolatlannak találta a taxis társaságok keresetét és feloldotta az Uber működését tiltó végzést, ami két hétig volt hatályban.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.