Újabb pofont kaphat Putyin
Figyelő Online
2014.12.17 12:34
Az Európai Unió Oroszország fekete-tengeri olaj- és gázfeltáró tevékenységére is kiterjeszti a Krím félszigeti beruházásokat tíltó szankcióit - tájékoztatták a Reuters hírügynökséget szerdán brüsszeli források.
A feltehetően az Egyesült Államok hasonló jellegű szankcióival koordinált módon előkészített uniós büntető intézkedéseket az Európai Tanács csütörtök-pénteki találkozóján jelentik be - értesült a hírügynökség. A szigorítás célja annak demonstrálása lesz, hogy az uniónak a rubel szélsőséges gyengülése ellenére sem áll szándékában enyhíteni a szankciókon mindaddig, amíg Moszkva fel nem hagy a kelet-ukrajnai szakadárok támogatásával - írja a Reuters jelentése.
Az Európai Tanács számára előkészített dokumentum megfogalmazása szerint az új Krím félszigeti szankciók szigorításával az EU azt kívánja támasztani, hogy nem lesz hajlandó elismerni a Krím félsziget illegális annektálását. A Reuters hírügynökség felidézte egy december 10-i exkluzív értesülését is, amely szerint az új szankciók megtiltják majd uniós állampolgároknak Krím félszigeti vállalatok vásárlását és finanszírozását.
Az EU a korábban elrendelt szankciókkal már megtiltotta Krím félszigeti termékek és árucikkek behozatalát, valamit infrastrukturális beruházások finanszírozását a közlekedési, távközlési és energiaipari szektorokban, olaj- és gázipari vállalatokban.
Az új intézkedések termékek, berendezések és technológia értékesítését, átadását és szállítását is megtiltják a térségbe közlekedési, távközlési, energia-, olaj- és gázipari vállalatok számára. A tiltó intézkedések értelmében európai vállalatok nem végezhetnek majd olaj- és gázfeltárási tevékenységet a Fekete-tengeren. Oroszország a Krím félsziget annektálásával jelentős, korábban ukrán fennhatóság alatt álló fekete-tengeri olaj- és gázmezőkre tett szert.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.