2. Erőpolitizálás
A fenti konfliktus sajnos nem csak önmagában értékelhető kockázatként, hanem mintha egyfajta legújabbkori politizálási minta is lenne. Vagyis eltűnik a világból a kompromisszum-keresés, az együttműködés, a szerződések szentsége, ehelyett egyre több nemzetgazdaságban az erő, az erőszak veszi át a főszerepet. Elek Péter szerint nagyon sokszor éppen azok fitogtatnak erőt, akik gyengék, akik valamiben éppen lemaradók, és éppen a sikertelenségüket pótolják az agresszióval. A globális ipari munkamegosztásban érdemi pozíciót elfoglalni képtelen oroszok bevonulnak a szomszédos területekre. A regionális versenyfutásban a többieknél hosszú évekig lassabb magyarok Brüsszelben, illetve a civilekért és a demokrácia intézményeiért aggódó Nyugatban ellenséget látnak. A pocsék gazdasági teljesítményt felmutató horvátok államilag „szívatják" a nemzetközi befektetőiket, például a magyar Molt. Pedig minden ilyen országnak sokkal jobb lenne, ha benne lenne a nemzetközi kereskedelmi, bizalmi, üzleti vérkeringésben, ha nem kényszerítenék rá a világot, hogy igyekezzenek függetlenedni tőlük.
Kínai bankrendszer, Iszlám Állam, ebola és a többi nagy kockázat a Figyelőben!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.