A régiónkban Kína részévtelével megrendezett 16+1 csúcstalálkozó harmadik felvonásáról kikerült beszámoló szerint a résztvevő országok egyetértettek abban, hogy bővítik a kereskedelmet, szélesítik a beruházási - és a gazdasági együttműködést.
A Kína és a CEE országok együttműködéséről kiadott Belgrádi Irányelvek szerint az érintett felek leszögezték: határozottan ellenzik a protekcionizmust. Valamennyien támogatták, hogy varsói székhellyel felállításra kerüljön a Kína-CEE üzleti tanács titkársága, és felhívták mindkét fél meghatározó üzleti szervezeteit, hogy önkéntes alapon kapcsolódjanak be az együttműködésbe.
Az országok üdvözölték, hogy Pekingben és Varsóban létrejön a Kína és a CEE országok közötti befektetési ügynökségek kapcsolattartását koordináló titkárság és bejelentették, hogy döntés született a kereskedelmet és a gazdasági együttműködést elősegítő kétoldalú miniszteri találkozók kétévenkénti megtartásáról is.
A résztvevő országok támogatásával Bulgária annak a közös munkának a vezetésére kapott megbízást, amelynek célja egy, a mezőgazdaság területén történő együttműködést elősegítő Kína-CEE konzorcium felállítása, melyet 2015 első felében alapítanak majd meg Szófiában.
A pénzügyi együttműködést illetően az Irányelvek felszólítják az országokat, hogy fordítsanak nagy figyelmet arra a 10 milliárd dollár nagyságú különleges hitelkeretre és azokra a további finanszírozási eszközökre, amelyek elősegítik a kereskedelmi és gazdasági együttműködést Kína és a CEE országok között.
A résztvevők elismerően szóltak a Kína, Magyarország és Albánia közötti valutacseréről szóló megállapodásnak az aláírásáról, bátorítva a kínai és a CEE üzleti közösséget, hogy a nemzetközi kereskedelemben és beruházási tevékenységben elszámolási egységként a kínai valutát (RMB, jüan) alkalmazzák.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.