brusszel


Tenger alatt épül a Déli Áramlat

Figyelő Online
2014.12.20  09:25   
mail
nyomtatás
Bulgária záros határidőn belül megadja a Déli Áramlat gázvezeték Fekete-tenger alatti szakaszának építéséhez szükséges engedélyeket - áll a bolgár energiaügyi minisztérium pénteken ismertetett közleményében.
Miután Temenuzska Petkova bolgár energiaügyi miniszter telefonon tárgyalt orosz kollégájával, Alekszandr Novakkal, azt mondta, hogy "a bolgár energiaszektor fejlesztése szempontjából Oroszország fontos partner. A Déli Áramlat nemcsak abból a szempontból fontos, hogy diverzifikálja a gázbeszerzést, de a vezeték építése élénkíti a gazdaságot, új munkahelyeket teremt". A bolgár miniszter hangsúlyozta azonban, hogy csakis az Európai Unió törvényeit betartva valósulhat meg a Déli Áramlat. Az eredeti tervek szerint úgy volt, hogy a bolgár miniszter Moszkvába utazik, hogy tárgyaljon kollégájával a Déli Áramlatról. Az utazás elmaradását nem indokolták.

A bolgár miniszter a telefonbeszélgetés során bulgáriai látogatásra hívta meg Alekszandr Novakot. Bojko Boriszov bolgár miniszterelnök a csütörtöki brüsszeli EU-csúcson azt mondta, hogy "Bulgária megadja az összes engedélyt a Déli Áramlat építésének a megkezdéséhez, és folytatja az építkezés előkészítését". A miniszterelnök rámutatott arra, hogy várja a Gazprom reagálását. "Amennyiben a Gazprom felhagy a tervvel annak ellenére, hogy Szófia megad minden engedélyt a megvalósításhoz, akkor ez az orosz fél bűne lesz, és nem a bolgároké" - tette hozzá Bojko Boriszov.

Vlagyimir Putyin orosz elnök december elsején Ankarában jelentette be, hogy Oroszország eláll a Déli Áramlat gázvezeték megvalósításától, és helyette Törökország felé vezető szállítási útvonalat építene ki. Az orosz államfő ezt akkor azzal indokolta, hogy Oroszország a jelenlegi körülmények között, az EU ellenkezése miatt, nem tudja megkezdeni az Ukrajna megkerülésével Dél- és Közép-Európába (ezen belül Magyarországra) orosz földgázt szállító Déli Áramlat tervének megvalósítását. A 15,5 milliárd euróba kerülő Déli Áramlat gázvezeték kapacitását évi 67 milliárd köbméterre tervezték.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.