Egy belga tanulmány szerint az e-cigaretta csökkenti a dohányáruk utáni sóvárgást, és megkönnyíti a leszokást.
Megosztott az emberek véleménye az e-cigarettáról: míg a felhasználók egy olyan alternatívának tartják, amellyel csökkenthetik nikotin bevitelüket, addig mások tartanak azoktól az ismeretlen hatásoktól, amit a propilén-glikol és a koncentrált nikotin okozhat.
Egy új kutatás azt
bizonyítja, hogy az e-cigaretta segít a felhasználóknak csökkenteni dohányfogyasztásukat. A belga kutatók 8 hónapig vizsgáltak 48 dohányost, akik vonakodtak a leszokástól. Kétharmaduknak adtak e-cigarettát a teljes tesztidőszak alatt, míg egy harmaduknak csak két hónapig. A 8 hónap elteltével a résztvevők 21 százaléka teljesen felhagyott a dohányzással, 23 százalékának pedig felére csökkent a napi fogyasztása. Összességében a résztvevők dohányfogyasztása 60 százalékkal esett vissza.
„Az e-cigaretta sok dohányzónak nyújt alternatívát, hogy kevesebbet dohányozzon-, vagy végleg letegye a cigarettát. Az e-cigaretta használók megkapják a cigarettázás élményét és nikotinos párát lélegeznek be, eközben elkerülik a hagyományos cigaretta káros hatásait" - mondják a tanulmány szerzői, Frank Baeyens és Dinska Van Gucht.
Az elektromos cigaretta egyelőre nincs szabályozva az Egyesült Államokban, de az FDA (amerikai gyógyszer- és élelmiszerellenőrző hatóság) már dolgozik a részleteken. Eközben a kormányzatok elutasító álláspontra helyezkedtek az e-cigaretta használatával szemben, mindezt olyan állításokra alapozva, melyek bizonyítottan tévesek.
A nemzetközi szerezetek is óvatosan állnak hozzá az e-cigarettához. Ennek fő oka az, hogy amíg segíthet leszokni a dohányzásról, addig a nem dohányzókat is nikotin fogyasztásra ösztönözheti. Azt azonban nem tagadja egyik szervezet sem, hogy az e-cigaretta messze kevesebb toxint és káros összetevőt tartalmaz, mint a hagyományos cigaretta.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.