A nyugati gazdasági szankciók és a zuhanó olajárak a 2014-es év geopolitikai bizonytalanságának keserű koktélját adták, melynek következtében az orosz rubel
az idei év legrosszabb befektetésének bizonyult. Év végére a rubel új mélypontot ért el, mely következtében körülbelül 60 rubel felel meg egy dollárnak.
Idén nagyot lehetett kaszálni elsősorban a csokoládén, az
ingatlanpiacon, az amerikai dolláron, a
Bitcoinon és a tőzsdén jegyzett Fitbug papírjain, ellenben akik a Tesco papírjaival, az orosz rubellel, vagy olajjal kereskedtek, tragikus évet zártak.
A rubel megpróbáltatásai egy éve kezdődtek, mikor az orosz-ukrán krízis először felmerült. A jövőbeni konfliktus feletti bizonytalanság valamint a lehetséges nyugati szankciók hatására egyre fokozódott a befektetők félelme a rubel későbbi lejtmenetétől.
Újabban az energiafüggő gazdaságokat sújtották az egész világra kiterjedő alacsony olajárak. Oroszországnak 100 dolláros hordónkénti olajárra van szüksége a talpra álláshoz, ezt azonban különösen nehéz elérnie.
A csökkenő valuta növeli a külföldi adósság terheit, emelve a fizetésképtelenség valószínűségét, ami akár pénzügyi válságot is eredményezhet - mindamellett a gazdasági elemzők nagy része egyetért abban, hogy ennek bekövetkezése valószínűtlen. Mindazonáltal a befektetők kiszállnak a konfliktusokkal teli gazdaságból, ami miatt már az orosz Központi Bank is 120 milliárd dolláros tőkekiáramlásra számít 2014-ben.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.