brusszel


A német ipar a globalizáció nyertese

Figyelő Online
2015.01.06  17:01   
mail
nyomtatás
Szoros nemzetközi kapcsolatainak köszönhetően a globalizáció egyértelmű nyertesének bizonyult a német ipar az IW gazdaságkutató intézetnek a BDI német iparszövetség megbízásából készített tanulmánya szerint.
Az IW (Institut der deutschen Wirtschaft Köln) gazdaságkutató intézetnek a Handelsblatt keddi számában megjelent tanulmánya megállapítja, hogy a német ipari termelés részaránya ugyan 1995 óta 9,2 százalékról 6,3 százalékra csökkent a globális feldolgozóipar bruttó értékteremtésében, abszolút értékben azonban jelentősen emelkedett.

A német részarány csökkenése a kínai ipari termelés lendületes növekedésének tulajdonítható. Kína már 24,4 százalékát adja a globális ipari termelésnek, és ezzel maga mögé utasította a 19,9 százalékos Egyesült Államokat is. Németország ipari termelése 1995 óta 45 százalékkal emelkedett, miközben Franciaországé három százalékkal, Nagy-Britanniáé kilenc százalékkal nőtt, Japáné pedig hét százalékkal csökkent - állapítja meg az IW tanulmánya.

Az új globális ipari hatalmi központok megjelenése ellenére is Németország a globalizáció egyértelmű nyertesének tekinthető - kommentálta a BDI (Bundesverband der deutschen Industrie) német iparszövetség elnöke, Ulrich Grillo a Handelsblatt lapban megjelent tanulmányt.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.