brusszel


Cseh cég vette meg a német Eon olaszországi erőműveit

Figyelő Online
2015.01.15  11:12   
mail
nyomtatás
A német energetikai óriás, az E.ON hétfőn bejelentette, hogy megállapodott a cseh Energeticky a Prumyslovy Holding (EPH) energetikai társasággal az olaszországi szén - és gázüzemű erőműveinek eladásáról. Az üzlet értékét nem hozták nyilvánosságra.
Az E.ON közleménye szerint az ügylet tárgya 4,500 megawatt energia-fejlesztési kapacitás, amely egy Szardínia szigetén található szénüzemű és hat, Olaszország szárazföldi területein és Szicíliában elhelyezkedő gázüzemű erőműből áll.

Az adásvételt még az európai versenyhatóságoknak jóvá kell hagyniuk és várhatóan az év második negyedévében fejeződik be. A E.ON vállalati stratégiája alaposan átalakul, túl akarnak lépni ugyanis a hagyományos típusú energiatermelési gyakorlaton és a figyelmet inkább a megújuló forrásokra összpontosítanák.

„Az EPH személyében az E.ON olyan vevőt talált olaszországi hőtermelési tevékenységének valamennyi területére, aki teljes mértékben elkötelezett az érintett létesítmények hosszú távú működtetése és továbbfejlesztése iránt, s így hozzájárul az ország energia - ellátásának biztonságához" - áll a csoport közleményében.

„A mi olaszországi, hagyományos típusú energia - termelő létesítményeink nagy teljesítményű rendszerek, amelyek környezetbarát módon üzemelnek és változatos összetételűek" - mondta Johannes Teyssen vezérigazgató.

"A továbbiakban is elemezzük más, olaszországi üzleti tevékenységeink értékesítésének lehetőségeit is" - tette hozzá a vezérigazgató.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200