brusszel


Rajtunk múlt

Figyelő Online - Cseke Hajnalka
2015.01.15  06:18   
mail
nyomtatás
A gazdaságpolitika nem abba az irányba vitte az országot, ami az új lehetőségek megragadását segítené. A kiszámíthatatlan üzleti környezet és a különadók éppen a leggyorsabban fejlődő ágazatokban fogták vissza a beruházásokat.
A technológiai változások iránya s üteme jelentős mértékben befolyásolhatja egy adott ország gazdasági folyamatait, teljesítményét, valamint a társadalom szerkezetét. Ám a hatások nem a technológia sajátosságaitól függnek, sokkal inkább attól, hogy mit kezdenek vele azok, akiknek a rendelkezésére áll. Vagyis az állam, az üzleti szféra vagy az egyének, felhasználói csoportok - magyarázta a Figyelőnek Havas Attila, az MTA KRTK Közgazdaság-tudományi Intézeté...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/3 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.